LEGIONOWO. Apartamentowiec vis a vis kościoła?

2015-07-23 12:50:29

SML-W ma plany postawienia apartamentowca na działce położonej w rogu ulic Piłsudskiego i Wysockiego w Legionowie. Część mieszkańców pobliskiego wieżowca obawia się likwidacji terenów zielonych i budowy apartamentowca za ich oknami.

Zaniepokojony Czytelnik poinformował nas o planach budowy nowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego na zielonym terenie tuż przed jego blokiem. O sprawie dowiedział się od sąsiada, który z kolei miał usłyszeć o tym w spółdzielczej telewizji. Inny Czytelnik potwierdził, że SML-W ma takie plany i mówi się od pewnego czasu o tej inwestycji. On sam słyszał o tym podczas jednego z zebrań w spółdzielni. Nowy blok miałby stanąć przy ul. Piłsudskiego na przeciwko kościoła pod wezwaniem Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a tym samym przesłonił by blok nr 43 znajdujący się przy ul. Marysieńki 2. Z naszych ustaleń wynika, że niezabudowana działka znajdująca się vis a vis kościoła oznaczona jest numerem ewidencyjnym 335/1 i należy do legionowskiej spółdzielni mieszkaniowej (SML-W). Nie mogliśmy jednak potwierdzić tych informacji u źródła, ani dowiedzieć się o ewentualny termin realizacji, bo zarówno prezes Szymon Rosiak jak i jego zastępca Stanisław Ozdarski przebywają obecnie na urlopie. Joanna Kajdanowicz, rzecznik starostwa powiatowego, poinformowała nas tylko, że w ostatnim czasie nie wpłynął do Starostwa Powiatowego w Legionowie wniosek o pozwolenie na budowę dotyczący tej lokalizacji.

Więcej na temat planowanej przez SML-W inwestycji napiszemy w najbliższym czasie.

PS

Podobne artykuły

Komentarze

4 komentarze

 1. Daro odpowiedz

  Mieszkańcy wybrali to mają …wciskane kolejne betonowe kloce, coraz mniej zieleni, zapchane samochodami ulice i brak miejsc do parkowania
  Do tego brak miejsc w żłobku i przedszkolach i zapchane szkoły
  Najdziwniejsze w tym wszystkim jest zastanawiająca bierność mieszkańców którzy bez protestów godzą się na to wszystko

 2. miki odpowiedz

  Kota nie ma myszy harcują! Tak tak opozycji w Legionowie nie ma(PiS nie liczę bo to żart nie opozycja.) i włodarze Legionowa tratują miasto jak własny folwark!!!! Sami Panowie i Panie tj.władza, siedzą w klimatyzowanych willach z daleka od zgiełku ,mieszkają w zieleni ,w ciszy i spokoju .Co ich obchodzą mieszkańcy Legionowa? W dodatku mają racje! Były wybory samorządowe i znów wybrali Smogorzewskiego,Rosiaka i spółkę wiec o co wam chodzi drodzy mieszkańcy? Ilu z was z tego bloku naprzeciwko Kościoła głosowała na Smogorzewskiego ? Ile z was drodzy wyborcy głosowała na PO i radnych Romana Smogorzewskiego? Napewno sporo! Trzeba była myśleć wtedy a nie niepokoić się dzisiaj! Wybory to świadomy i odpowiedzialny wybór a nie zabawa! Teraz to możecie drodzy mieszkańcy sobie protestować do woli albo odwołać się przez okno! Nikogo to nie obchodzi! Ja proponuje by Pan Smogorzewski i Rosiakiem wstawili tam jeszcze market! a jak ! Za mało markietów w Legionowie! ku uciesze gawiedzi! Wstawiać bloki ,zagęszczać i market ! Koniecznie zagraniczny! Po co wam parki, przestrzeń ,cisza? Chcieliście Smogorzewskiego i Rosiaka to macie za swoje! Chciałem powiedzieć macie Manhattan po Legionowsku.

 3. sensja odpowiedz

  I jeszcze targ zlikwidują… Zarząd SML-W mieszka w domach otoczonych zielenią, z czegoś muszą na to mieć. I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno Pan V-ce Prezes Zarządu Spółdzielni mieszkając w bloku wszystko robił dla swoich sąsiadów (nowe okna,drzwi i windy, domofony itd.), a teraz gdy nawet jego córka już się wyprowadziła postanawia zarobić na tym skrawku ziemi! Legionowo drugi Manhattan.

 4. ??!?? odpowiedz

  TA Jasne….. ja proponuje wyburzyć SLMW na Jagiellońskiej i tam postawić blok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *