LEGIONOWO. “B” jak bezpieczny, “N” jak niechroniony

2016-03-25 8:16:57

W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie bierze udział w programie mazowieckiej policji pt. “B&N, czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”.

Głównym organizatorem programu jest Komenda Wojewódzka Policji  w Radomiu, a  partnerami strategicznymi Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, Mazowiecki Kurator Oświaty i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów.

Właśnie takimi uczestnikami ruchu drogowego są nasi uczniowie, którzy bardzo często do szkoły dojeżdżają na rowerze. Jak przygotować się do jazdy na rowerze? Jaki rower wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas jazdy? Na te wszystkie pytania odpowiadali nasi konsultanci, pracownicy Firmy BDC – BIKE w Legionowie. Dzięki ich wsparciu, zostały w szkole przeprowadzone zajęcia z obsługi roweru. Firma bardzo chętnie przyjęła nasze zaproszenie do wspólnego realizowania programu.

Przed nami III Szkolny Rajd Rowerowy, do którego szkolenie przeprowadzą specjaliści z Firmy BDC – BIKE. Za wszystkie działania dziękujemy i do zobaczenia na szlaku rowerowym.

SP8

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *