LEGIONOWO. Basen jednak powstanie?

2015-12-10 7:54:56

Budowa basenu na os. Piaski ma ruszyć w przyszłym roku. Miasto wraz z miejską spółką KZB przystąpią do tej inwestycji. Jak tłumaczą urzędnicy, jest to efekt zmian w przyszłorocznym budżecie gminy, jak i m. in. wpływów środków ze sprzedaży działki przy miejskim stadionie.

Budowa basenu ma być realizowana w 2016 i 2017 roku przy Zespole Szkół na os. Piaski. Jest to dość zaskakująca informacja, gdyż jeszcze niedawno wydawało się, że inwestycja nie doczeka rozpoczęcia ze względu na brak zabezpieczonych pieniędzy w budżecie na przyszły rok. Mimo, iż wnioskowano o zabezpieczenie na ten cel w przyszłorocznej miejskiej kasie 15 mln zł, włodarzom udało się wygospodarować tylko 250 tys. zł i to jedynie na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla tej inwestycji.

Zmiana w przyszłorocznym budżecie

Tymczasem, jak informuje ratusz, podczas grudniowej sesji prezydent przedstawi radnym zmianę do projektu budżetu na 2016 rok, wprowadzającą 1 mln 750 tys. zł na projekt i budowę basenu na os. Piaski. Jak zapowiadają władze miasta, inwestycja ma być realizowana wspólnie z miejską spółką KZB Legionowo sp. z o. o. – Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, basen przy Zespole Szkół na os. Piaski będzie wspólną inwestycją miasta i KZB Legionowo – mówi zastępca prezydenta Marek Pawlak. Dodał, że dopiero w trzecim przetargu udało się wybrać firmę, która przygotowuje dokumentację projektową. Ma być ona gotowa w kwietniu, budowa basenu na pewno rozpocznie się w 2016 roku.

Wspólnie z KZB

Inwestycję dofinansuje KZB Legionowo sp. z o. o., która postara się pozyskać środki zewnętrzne na ten cel, a część potrzebnej kwoty przeznaczy ze środków własnych. Jakich? Okazuje się, że część środków będzie pochodziła ze sprzedaży działki przy ul. Parkowej prywatnej spółce „Milenium”. Sprzedaż ta, jest teraz przedmiotem dochodzenia nowodworskiej prokuratury i wydziału ds. walki z korupcją Komendy Stołecznej Policji. – Nie ulega wątpliwości, że basen przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 nie zaspokaja potrzeb mieszkańców. Konieczna jest budowa drugiej pływalni miejskiej w innej części miasta. Spółka zamierza pozyskać fundusze na budowę tej niezwykle potrzebnej nie tylko uczniom inwestycji m. in. ze sprzedaży nieruchomości, znajdującej się przy stadionie miejskim – powiedziała prezes KZB Legionowo Irena Bogucka.

Ambitny projekt

Przypomnijmy. 5 października podpisano umowę z firmą „Pro-Arch-2”, która odpowiedzialna jest za przygotowanie dokumentacji tej inwestycji. Projekt basenu przyszkolnego na os. Piaski ma być gotowy już na wiosnę 2016 roku. Wstępna koncepcja basenu zakłada utworzenie przy Zespole Szkół basenu z niecką o wymiarach 25×16,5 m. Oprócz głównej pływalni w obiekcie może się również znaleźć basen rekreacyjny z masażami podwodnymi, gejzerami, leżankami i siedziskami, brodzik dla dzieci, dwie niecki jacuzzi oraz zewnętrzna zjeżdżalnia. Wokół obiektu, który usytuowany będzie na tyłach szkoły, znajdzie się parking. Obiekt ma być dostępny dla osób niepełnosprawnych.

DB

Fot. commons.wikimedia.org i UM Legionowo

Komentarze

1 komentarz

  1. Jarek odpowiedz

    Miasto gra na czas…tzn. do nowego budżetu. W ramach tegorocznego wynik przetargu unieważniono..to może oznaczać że w przyszłym roku basen nie zostanie udostępniony…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *