LEGIONOWO. Basen na wybory

2017-02-18 7:26:35

Długo wyczekiwana przez mieszkańców osiedla Piaski budowa basenu na dniach się rozpocznie. Jak przekonuje opozycja, przy większych chęciach, mieszkańcy mogliby z basenu korzystać już w tym roku, jednak przecinanie wstęgi zapewne przy blaskach fleszy nastąpi dopiero w 2018 roku, czyli w roku… wyborczym.

Budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 8 ma rozpocząć się na dniach.

Basen za 18 mln

Inwestor, a więc miejska spółka KZB, 7 lutego podpisał umowę z Moris Polska Sp. z o.o., która za blisko 18 mln mln zł zobowiązała się zrealizować tą inwestycję, a przy tym udzieliła 5-letniej gwarancji. Jak zapowiada wykonawca, termin 1 września 2018 roku bez problemu zostanie dotrzymany. – Mamy na tę inwestycję około 15 miesięcy. Postaramy się dołożyć wszelkich starań, aby zmieścić się w tym terminie. Mamy doświadczenie przy budowie obiektów sportowo – rekreacyjnych – mówi Piotr Kryczkowski z Moris Polska. Za to prezes KZB Irena Bogucka zapewniła, że po odjęciu podatku VAT, ostateczny koszt dla podatników zamknie się kwotą ok. 14 mln zł.

Otwarcie w roku wyborczym

Budowa basenu jest współfinansowana z budżetu miasta. Chociażby w czerwcu ubiegłego roku radni dokapitalizowali KZB w kwocie 4 mln zł właśnie na tą inwestycję. Martwi też to, że basen mógłby powstać wcześniej, a jednak jego oddanie zaplanowane jest dopiero na jesień 2018 r. Przypadek? Jak twierdzą niektórzy radni – niekoniecznie. – Podczas debaty budżetowej zwracałem uwagę na pewne niepokojące tendencje. Otóż wyraźnie widać, że budżet jest zachowawczy i inwestycyjnie jest niesamowicie leniwy. Budowa basenu tak naprawdę powinna już się toczyć i zapewne tak będzie, że na miesiąc, czy dwa miesiące przed wyborami ten basen będzie otwierany. Czy to będzie z pożytkiem dla mieszkańców? Raczej nie, bo już o rok dłużej mogliby korzystać z tej inwestycji. A czy z pożytkiem dla polityków? Pewnie tak, bo ludzie zapamiętają, że ta koalicja będzie przecinała wstęgę na miesiąc przed wyborami – powiedział opozycyjny radny Leszek Smuniewski.

DB

Komentarze

3 komentarze

 1. Tadeusz Stolarek odpowiedz

  Wesoło będzie jak nie wyrobią się z tym przecięciem wstęgi do wyborów

 2. Daro odpowiedz

  Tak jak praktycznie zero inwestycji w tym roku w drogi.

  1. Daro odpowiedz

   Nie musisz się nieudolnie zresztą podszywać pod mojego nicka.
   Ja przynajmniej staram się nie pisać jak analfabeta.
   Jak nie pomogło straszenie mnie organami ścigania, prawnikami to teraz mamy nieudolne próby podszycia się pod moją skromną osobę
   Widzę że komuś porządnie zalazłem za skórę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *