LEGIONOWO. Basen (Nie)przyjazny dla seniorów

2019-02-22 2:17:57

W nowy obiekcie na Piaskach nie ma wywieszonego cennika. Tymczasem ceny biletów dla seniorów wahają się w zależności od godziny wejścia od 8 do 12 zł. Gdzie innej ceny są niższe albo seniorom oferuje się darmowe wejście. Dlatego zdaniem części legionowskich seniorów, pływalnia nie jest przyjazna dla osób starszych

Pływalnia na legionowskich Piaskach jest otwarta już od dobrych paru miesięcy. Niestety co jakiś czas do naszej redakcji dochodzą głosy o pewnych niedogodnościach, które można na niej spotkać. Słyszeliśmy już o zepsutych suszarkach, brudzie, nadmiernie chlorowanej wodzie itd. Tym razem zgłosili się do nas seniorzy zdziwieni zmieniającymi się cenami biletów i brakiem o tym informacji na terenie pływalni.

Różna cena, brak wywieszki

Z cennika umieszczonego na stronie internetowej pływalni wynika, iż ceny biletów różnią się od siebie w zależności od pory dnia. Jak poinformowali nas czytelnicy, na pływalni cennika nie znaleźli. I tak od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 – 17.00 za bilet normalny 60 min. musimy zapłacić 12 zł, zaś za ulgowy 8. W tych samych dniach ale w godzinach od 17.00 do 22.00 oraz w weekendy i święta w godz. 6.00 -14.00 zapłacić musimy 14 zł za bilet normalny oraz 10 zł za bilet ulgowy. Bilet normalny na 1 godzinę w weekendy i święta w godz. 14.00 – 22.00 kosztuje 16 zł, a Bilet ulgowy 12. Bilety ulgowe przysługują dzieciom, uczniom, studentom do 24 roku życia za okazaniem legitymacji uprawniającej do zniżki, seniorom (osobom które ukończyły 55 lat) oraz osobom niepełnosprawnym.

Inni mają taniej

Z informacji jakie uzyskaliśmy od mieszkańców wynika, że na innych basenach ceny są bardziej przystępne. W niektórych miejscowościach oferowane są również darmowe wejściówki. Na przykład, pływalnia w Nowym Dworze Mazowieckim wprowadziła dla seniorów specjalny godzinny bilet, który umożliwia skorzystanie z basenu za 1 zł. Oferta jest ważna od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 – 14.00. Jedynym kryterium, aby skorzystać z ulgi jest okazanie aktualnej legitymacji dla osób należących do Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów mieszkających w Nowym Dworze Mazowieckim. Dla Emerytów nie posiadających powyższego dokumentu cena waha się między 9, a 6 zł w zależności od godziny.

Niespodziewany zwrot?

Po tym jak zaczęliśmy interesować się sprawą, została podana informacja, że ceny biletów dla seniorów są aktualnie niższe. Rzekomo na wniosek seniorów KZB 1 lutego br. wprowadziło wejścia indywidualne (dla osób w wieku 65+) w cenie 5zł/os, które obowiązują od poniedziałku do piątku do godziny 14.00.

Komentarze

3 komentarze

  1. Plymouth odpowiedz

    Oszczędności na jakości działalności i na pracownikach. Bo do tych co są, nie mam żadnych uwag, robią co mogą, wykonują swoje obowiązki, i nijak nie mają wpływu na ten bajzel, który tworzony jest na górze. Założę się, że zatrudnieni zasuwają za psi grosz, a Pani prezes jako tw “najciężej pracująca” ma odpowiednie uposażenie plus premie. Tylko dlaczego robi się takie dziadostwo, z czegoś tak prostego, jak zatrudnienie kompetentnej osoby?

  2. RATOWNIK odpowiedz

    oszczędnosci powiadasz. a prezeska chwali sobie posadke oj chwali

  3. Plymouth odpowiedz

    Ogólnie z basenami w Legionowie, oboma pod piecza KZB, jest bajzel. Grafiki są chaotycznie ustalane, z wejść indywidualnych w dawnej 6 zostało dosłownie kilka dziennie (np 4). A szkoda, bo pływalnie ciesza się zainteresowaniem. Ewidentny brak rąk do pracy, wynikający z przymuszania do oszczędzania. Tyle, że wygląda i funkcjonuje to badziewie. Wstyd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *