Facebook


LEGIONOWO. Będą windy

2016-11-12 8:53:43

Do końca stycznia przyszłego roku przy kładce dla pieszych nad torami kolejowymi w ulicach Parkowa-Wyszyńskiego w Legionowie powstaną windy. Wykonawcą tej inwestycji będzie ta sama firma, która oddała kładkę do użytku w lutym br. Łączny koszt kładki z windami wyniesie 4 mln zł!

Kładka dla pieszych i rowerzystów umożliwiająca przedostanie się z Przystanku na III Parcelę powstała w miejscu zlikwidowanego przejazdu drogowego przy ul. Parkowej-Wyszyńskiego. Oddano ją do użytku 4 lutego 2016 r. Koszt budowy to ponad 3 mln zł.

Teoretycznie miała ułatwić wszystkim życie. Jednak kilka miesięcy temu okazało się, że dopuszczona została do użytkowania tylko warunkowo. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził bowiem, że warunkiem dalszego jej użytkowania jest dobudowanie wind. Poruszanie się po długich 320-metrowych pochylniach jest bowiem niebezpieczna dla osób niepełnosprawnych. Także wózek z dzieckiem na pochylni może nieoczekiwanie nabrać zbyt dużej prędkości.

Inspektor stwierdził, że tymczasowo niepełnosprawni mogą pokonywać kładkę, ale tylko pod nadzorem. Inaczej kładka może zostać zamknięta. Zamontowano więc specjalne przyciski wzywające straż miejską do pomocy. Jednak problemu to nie rozwiązuje, bo i sami strażnicy nie są dostępni 24 godziny na dobę. Najwyraźniej więc projekt kładki, który zamówiło miasto był od początku wadliwy. Ratusz więc ogłosił przetarg na budowę wind w szybkiej formule „projektuj i buduj”. W postępowaniu wybrano ofertę firmy Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY, która za kwotę 937 629 zł brutto do 30 stycznia 2017 r. zamontuje windy i zapewni również 3-letni okres gwarancyjny.

DB

Komentarze

3 komentarze

 1. Jacek odpowiedz

  To nie inspektor nadzoru a Powiat wystąpił o dobudowę wind ( na mocy porozumienia z Miastem) rezygnując z przystosowania kładki dla ruchu niepełnosprawnych i rowerzystów. Teidiotyczne oznaczenia wprowadziło miasto, a zarzadca Kładki jest Smogorzewski

 2. rejwach odpowiedz

  Tylko w Polsce Inspektor może wydać tak idiotyczną opinię. Aby tylko utrudnić ludziom życie. To, że w Legionowie oddychanie zaraża zdrowiu nikomu nie przeszkadza ale nowa kładka jest zagrożeniem dla zdrowia i życia. Na tablicę absurdów to się nadaje!

  1. Jacek odpowiedz

   To nie Inspektor Wojewódzki a Powiat ( na mocy porozumienia (Kładka zarządza Miasto czyli Smogorzewski)wystąpił o dobudowę wind rezygnując z dostosowania kładki dla osób niepełnosprawnych i rowerzystów. Ciekawostka jest to ze ta sama firma wygrała przetarg na windy ci budowała kładkę i możemy się liczyć z utrzymaniem ,, jakości”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *