Facebook


LEGIONOWO. Będzie blok za skarbówką

2016-09-01 12:09:24

SML-W ogłosiła konkurs ofert na wyłonienie wykonawcy budynku wielorodzinnego z garażem podziemnym przy ul. Ogrodowej, na tyłach urzędu skarbowego.

Wniosek o pozwolenie na budowę został złożony w sierpniu ubiegłego roku, ale z powodu błędów w dokumentacji projektowej procedura wydłużyła się. Z naszych informacji wynika, że ma to być 5 kondygnacyjny budynek z 35 mieszkaniami oraz z garażem podziemny na 36 miejsc. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań ma wynosić 1 864 m2, a powierzchnia użytkowa całkowita 3 217 m2. Według planów, budynek ma nie być ogrodzony. Inwestycji tej przeciwna jest część lokatorów pobliskich bloków. Mieszkańcy ci uważają, że spółdzielnia postępuje nie fair, ponieważ bez konsultacji z nimi zagęszcza zabudowę i wciska kolejne bloki pomiędzy już istniejące. W ten sposób SML-W ograniczając wolną przestrzeń pogarsza im warunki życia na osiedlu.

WD

Komentarze

4 komentarze

 1. Daro odpowiedz

  Legionowo tratowane jest jak miasto sypialnia.
  Tu się wynajmuje mieszkania bo taniej niż w Warszawie, dojazd pociągiem często zajmuje mniej czasu niż dojazd w korkach w Warszawie
  Spora część mieszkańców załatwia wszystkie sprawy łącznie z zakupami w Warszawie.
  Do Legionowa przyjeżdżają tylko spać, dla tych ludzi żadna rozwinięta infrastruktura nie jest potrzebna, nawet masowe imprezy których w Legionowie jest i tak mało wywołują protesty bo hałas przeszkadza w odpoczynku
  Takie są niestety realia życia w naszym mieście, smutne niestety

 2. Jaś odpowiedz

  Jestem ciekaw kiedy dotrze do ludzi, że zbyt duże dogęszczenie doprowadzi do obniżenia wartości ich nieruchomości. Zbyt geste miasto problemy z podstawowymi dobrami, wszędzie kolejki, problem z przejazdem, dużo zanieczyszczeń. Generalnie wszędzie tłok, ja już słyszę głosy – jeśli chcesz wynająć na krótko to Legionowo ma dobre połącznie z Wawa, ale jak chcesz kupować to poszukaj lepszej lokalizacji. Tam nie ma ani basenu ani szpitala, wszędzie ciasno, jeśli już to na chwilę.

  Jak taka fama się rozejdzie to ceny nieruchomości mogą się przeszacować.

 3. Jankiel odpowiedz

  Myślę że Mig-Mag i OBI powinny zwiększyć ilość taczek w sklepie.

 4. Łukasz odpowiedz

  Kiedy podwyżka czynszu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *