LEGIONOWO. Będzie boisko przy Konopnickiej

2015-09-24 2:06:32

W poniedziałek 21 września starosta Robert Wróbel i prezydent Legionowa Roman Smogorzewski podpisali porozumienie w sprawie budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego przy liceum im. Marii Konopnickiej w Legionowie. Nie wiadomo jednak kiedy i za ile ta inwestycja powstanie.

Powiat i miasto mają po połowie sfinansować to przedsięwzięcie. Boisko ma być wielofunkcyjne, nowoczesne i co najważniejsze, dostępne dla wszystkich mieszkańców po godzinach pracy szkoły. W podpisaniu porozumienia między samorządami, oprócz starosty i prezydenta, uczestniczyli również Michał Kobrzyński, członek zarządu powiatu odpowiedzialny za oświatę i Brygida Wagner-Konstantynowicz, dyrektor LO im. Marii Konopnickiej.

– Jesteśmy z panem prezydentem zgodni co do tego, że to boisko jest niezbędne. W budynku uczy się w sumie 725 uczniów liceum i gimnazjum dwujęzycznego. Poza tym w ponad 50-tysięcznym mieście jakim jest Legionowo, takich obiektów powinno być jak najwięcej – powiedział Robert Wróbel. Realizacja tej inwestycji, jeśli Rada Powiatu przyjmie propozycję powiatu i podejmie stosowną uchwałę o zmianach w budżecie na ten rok, ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Nie znane są jednak koszty całości inwestycji. Wszystko zależy od zaproponowanych przez firmy stawek w konkursie ofert. Wiadomo jednak, że starostwo ma zabezpieczony na ten cel 1 mln zł.

Oprac. DB

Zdjęcie: Powiat Legionowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *