LEGIONOWO. Będzie kino! Gondola zdradza sekrety

2016-08-12 1:22:05

W Galerii Gondola trwają już intensywne prace wykończeniowe. Lada moment pierwsi najemcy przejmą lokale, żeby do listopada mogli zdążyć z aranżacją wnętrz i zatowarowaniem sklepów. Co w skrócie w nowej galerii? 3 olbrzymie sklepy, drogeria z apteką, restauracja, kawiarnia i kilkanaście butików – łącznie 20 obiektów, plus garaż podziemny.

Sama Gondola jest niewątpliwie ciekawie zaprojektowana. Z zewnątrz już sama elewacja nawiązuje do jej nazwy, czyli wiklinowego kosza, który jest nieodzownym elementem balonu. Pomysłodawcy Gondoli chcieli w ten sposób nawiązać do dawnych tradycji baloniarstwa z których niegdyś Legionowo słynęło.

render 2

Co w Gondoli
Gdy wchodzimy głównym wejściem usytuowanym na rogu ul. Mrugacza i Piłsudskiego do środka w samym jej centralnym punkcie czeka na nas okrągła promenada, którą otaczają sklepy i ruchome schody, które w sposób idealny komunikują oba poziomy. Tuż nad nimi, okrągły i przeszklony dach nawiązujący ponownie do tradycji baloniarstwa. Całość, choć jeszcze nie jest wykończona, to już wygląda imponująco. Na dwóch poziomach galerii znajdzie się ponad 20 sklepów renomowanych polskich i światowych marek. A wśród nich m. in.: Piotr i Paweł, Media Expert, CCC, Martes Sport, Kik i Hebe. Na przybyłych klientów czekać też będzie podziemny parking samochodowy na 300 miejsc. Jeszcze w tym miesiącu zarządca będzie przekazywał najemcom lokale pod urządzenie wnętrz.

P1320734

Pizza Hut, KFC, Burger King?
W pierwszej kolejności będą to delikatesy Piotr i Paweł, które znajdą swoje miejsce na parterze galerii nieco w głębi od głównego wejścia. Analogicznie tuż nad tym marketem na I piętrze będzie Media Expert i Martes Sport, natomiast CCC ma mieć w legionowskiej Gondoli jedną z największych fili w Polsce. Będzie się on mieścił na 850 m2 od strony ul. Mrugacza, blisko głównego wejścia do galerii, a zarazem zajmie on 2 piętra i jako jedyny sklep w pierwszym skrzydle galerii będzie posiadał ruchome schody. Co ważne dla klientów tego sklepu, zachowana zostanie również filia w Maximie. – W pierwszym, realizowanym obecnie, skrzydle galerii przewidujemy jedną znaną sieciową restaurację i kawiarnię. Będą one zlokalizowane na parterze z witrynami od ul. Piłsudskiego. Także nawet po zamknięciu galerii będą mogły dalej działać. W tej chwili rozmawiamy z dwoma podmiotami i to będzie znana pizzeria, albo restauracja – poinformował Grzegorz Pękalski z firmy zajmującej się komercjalizacją i zarządzaniem Galerii Gondola. Również od frontowej strony ul. Piłsudskiego na samym parterze ma być zlokalizowana drogeria z punktem aptecznym Hebe.

P1320722

Wyścig o kino?
Drugie skrzydło Gondoli ma być dwukrotnie większe od już wybudowanego i swym zasięgiem zetknie się z ul. Słowackiego. Wówczas przybędzie ponad 40 dodatkowych lokali. Już teraz poszukiwani są najemcy, a jednym z nich najprawdopodobniej będzie znana sieć kina. Rozmowy z dwoma największymi operatorami już trwają, a ewentualne przyszłe kino zajmie od 4 do 5 sal o łącznej pow. 1200 m2. Wszytko to pod warunkiem, jeśli wcześniej galeria Maxim nie uruchomi kina, gdyż jak wyliczają inwestorzy w mieście wielkości Legionowa jest miejsce tylko na jedno kino. – W drugiej fazie rozważamy budowę kina. Co istotne, kino jakby pozycjonuje galerię. To już jest zupełnie inny obiekt kiedy ono jest, a kiedy go nie ma. Korzystamy z przywileju, że jesteśmy w centrum miasta wobec tego te wszystkie usługi społeczne typu restauracje i kino, powinny się tutaj znaleźć – powiedział Grzegorz Pękalski. Oba skrzydła galerii ma połączyć łącznik. Na razie inwestor bierze pod uwagę dwie opcje, czyli łącznik dwupoziomowy lub hol biegnący tylko na I piętrze pomiędzy butikami Kik i Monnari. Oba te sklepy na czas budowy łącznika będą zmuszone ograniczyć swoją powierzchnię, a w przypadku łącznika dwupoziomowego również delikatesy Piotr i Paweł będą musiały to zrobić. Rozpoczęcie budowy drugiej części galerii ma się rozpocząć w przyszłym roku.

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

Komentarze

5 komentarzy

 1. Jaś odpowiedz

  Ciekawe skąd wezmą te 300 miejsc skoro w pierwotnym planie był 124? Czy to będą miejsca dla rowerów? A może mają na myśli wszystkie miejsca wzdłuż ulicy, które już był przed budową więc nie powinny się liczyć do bilansu.
  Brak planu miejskiego o wpływie tej inwestycji na już zapchane centrum, brak analizy obłożenia obecnych miejsc oraz korków jakie powstaną po uruchomieniu tego tworu w ścisłym centrum.
  Znowu szemrane, ktoś się dorobi a reszta będzie miała gorze. No ale będzie darmowa zupa na otwarciu. Żenada.

 2. marko_o odpowiedz

  Jarek fakt. Mediq zamiast tego koszmarka Błękitnego. Myślę, że w obecnej sytuacji włąściciel błękitnego najlepsze co może zrobić to sprzedać ten budynek komuś kto bedzie miał pomysł co z nim zrobić. Sam był bez pomysłu ostatnie naście lat.

 3. Maria odpowiedz

  Brawo! Kino to obiekt, na który legionowianie czekają od bardzo dawna. A Pietce niech pójdzie w pięty ta inwestycja. Należy mu się, za kombinacje i zatrudnianie na czarno.

 4. Jarek odpowiedz

  Błękitne centrum mógłby stać się szpitalem Mediq, połączonym łącznikiem nad ulicą na wys. II piętra z Medikiem

 5. hubert odpowiedz

  zastanawiam się dlaczego właściciele błękitnego centrum nie zainwestują w zmianę elewacji, po prostu odstrasza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *