LEGIONOWO. Będzie kolejne blokowisko! Radni prezydenta wydali zgodę

2021-09-01 9:59:12

Radni prezydenccy wydali zgodę ws. budowy 7 bloków przy ul. Kościuszki na terenie obecnego składu węgla. Z układu wyłamała się tylko radna Matylda Durka

W trakcie wtorkowej sesji (31 sierpnia) po raz kolejny głosowano nad wyrażeniem zgody na budowę 7 czterokondygnacyjnych bloków przy ul. Kościuszki. Uchwała w tej sprawie została podjęta większością głosów, pomimo negatywnych opinii: Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej oraz Komisji Rozwoju Miasta. Nie pomogły też protesty obecnych na sesji mieszkańców.

Lobbował za budową osiedla

W trakcie sesji prezydent Smogorzewski, podobnie jak przewodniczący Brański, lobbował za budową deweloperskiego osiedla. Jak celnie zauważył radny Kiełbasiński, deweloper zachwalał swoje osiedle tylko 15 minut, a prezydent Smogorzewski przez 1,5 godziny, jakby jemu bardziej zależało na budowie tego osiedla. Jednocześnie prezydent agresywnie i nerwowo reagował na wszelkie pytania i uwagi. Mówił, że są głupie i fałszywe. Przy okazji obrażał i atakował radnych opozycji zarzucając im manipulacje oraz brak kompetencji, a także kierował pod ich adresem inwektywy.

Głosowali zgodnie z oczekiwaniami dewelopera

W głosowaniu oraz wcześniejszej debacie uczestniczyło 21 radnych z czego aż 12 zagłosowało za budową osiedla. Glos na tak oddali Anna Łaniewska, Paweł Glażewski, Tadeusz Szulc, Małgorzata Luzak reprezentujący klub prezydenta Smogorzewskiego oraz Ryszard Brański, Marta Budzyńska, Mirosław Pachulski, Andrzej Piętka, Mariusz Suwiński, Jolanta Żebrowska z Koalicji Obywatelskiej. Prócz wyżej wymienionych głos na tak oddali także Janusz Klejment oraz Agata Zaklika.

Jedna niepokorna

Przeciwna wydaniu zgody na budowę była nie tylko opozycja, ale także radna Koalicji Matylda Durka i dwóch niezrzeszonych radnych: Dariusz Petryka i Sławomir Traczyk. Prócz nich przeciwko wydaniu zgody w tej sprawie głosowała opozycja: radni Mirosław Grabowski i Bogdan Kiełbasińki ze Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy oraz radni klubu Prawa i Sprawiedliwości: Andrzej Kalinowski, Zdzisław Koryś, Artur Pawłowski oraz Katarzyna Skierkowska- Pacocha. Niestety to nie wystarczyło do zablokowania zgody na budowę osiedla.

Komentarze

4 komentarze

 1. Walka nie skończona odpowiedz

  Procedura się jeszcze nie skończyła. Zobaczymy czy uzyskajaą wszystkie zgody oraz pozwolenie na budowę?

 2. Getto odpowiedz

  Będą blokowiska z każdej strony, a gdzie kliny napowietrzające, a gdzie parki, tereny zielone, gdzie parkingi, gdzie szkoły, przedszkola i żłobki, gdzie w końcu rozwiązania komunikacyjne, które umożliwią wyprowadzenie ruchu kołowego??????????????????????

 3. WKurzony odpowiedz

  Szkoda gadać. Po prostu szkoda gadać. Beton, beton i beton… Ktoś dobrze napisał, że Smogorzewski jak Kazimierz Wielki… Zastał Legionowo zielone zostawi betonowe…

 4. Zenek odpowiedz

  Oglądałem tą sesję. Smogorzewski d…ał córkę dewelopera albo dostał od niego w łapę.
  Faktycznie przez 1,5h wychwalał inwestycję jakby to była budowa bunkrów przeciwatomowych potrzebnych w oczekiwaniu na wybuch wojny….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *