LEGIONOWO. Będzie stanowisko rady miasta ws. LGBT?

2019-07-23 3:31:06

Legionowscy Radni z Prawa i Sprawiedliwości (PiS) chcą aby Rada Miasta pochyliła się nad zagadnieniem promocji LGBT w Legionowie. Chodzi tu o uchwałę sprzeciwiającą się tej ideologii

Stanowisko miejskich radnych PiS do urzędu miasta trafiło 12 lipca br. Pod jego treścią podpisało się jak na razie 3 radnych: Katarzyna Skierkowska-Pacocha, Andrzej Kalinowski oraz Artur Pawłowski. Reszta radnych będzie miała szansę odnieść się do dokumentu na najbliższej sesji Rady Miasta, czyli pod koniec sierpnia br. W dokumencie zawarto informację, iż Rada Miasta Legionowo wyraża sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promocje ruchów ideologii LGBT. Zdaniem radnych PiS takie działania naruszają podstawowe prawa i wolności, zagwarantowane w międzynarodowych aktach prawnych oraz Konstytucji. W stanowisku przeczytać możemy również, że podpisani radni będą zobowiązani do wierności tysiącletniej tradycji chrześcijańskiej podczas wykonywania zadań publicznych. Radni mieliby również zobowiązać się do obrony polskich szkół przed ideologią LGBT oraz przeciwko wprowadzeniu do krajowej oświaty wychowania seksualnego w myśl stanowiska Światowej Organizacji Zdrowia.

Paulina Nowicka

Komentarze

42 komentarzy

 1. Karl Poper odpowiedz

  witam serdecznie!
  Moje pelne poparcie dla radnych PIS !

 2. Brzask odpowiedz

  Orientacja seksualna to osobista sprawa , jak ktoś che z kozą droga wolna tylko niech baczy czy nie podpadnie pod paragraf za dręczenie zwierząt

 3. Albert odpowiedz

  Po przepchnięciu tego stanowiska rady miasta ws. LGBT, wystąpią o zajęcie następnego stanowiska przez radę miasta: o wystąpieniu Polski z konwencji stambulskiej o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, bo to gender.

  1. Anna odpowiedz

   Słuszne ostrzeżenie, bo w imię “wierności tysiącletniej tradycji chrześcijańskiej podczas wykonywania zadań publicznych” i do tego są zdolni.

 4. Trele morele odpowiedz

  Marcin Mizgalski z Chotomowa, zawitał na forum. Oj, będzie się działo!

 5. Konwent Aktywistów odpowiedz

  W zimie, wiadomo – smog w Legionowie wali w dekiel od prawa do lewa. W lato zaś fala upałów zaczyna szkodzić zdrowiu bardziej, niż spalany węgiel. Czekamy jeszcze na uchwałę o zwalczaniu smoków oraz na modlitwę o deszcz i wygraną w Lotto 🤣

  a teraz poważnie:

  Andrzej Stanisław Kalinowski – jak to się stało, że Twoje towarzystwo, zmiast legionowskiej “betonozy” i dogęszczeń, woli zajmować się szkalującymi ludzi uchawałami anty-LGBT? Doprawdy; trudno zrozumieć jak to się stało, że akceptujesz takich ludzi w swoim otoczeniu i “znajomych”. Masz kumpli w radzie, którzy szczują jednych ludzi na drugich, czsytej wody ślepa nienawiść. Musicie chyba to przegadać wewnętrznie, bo zaczynacie wrzucać gnój w wentylator.

  Nam się zdawało, że nawet jeśli różnimy się poglądami, to jednak wnosicie wyższą jakość (vide: Konrad Michalski – wicestarosta powiatu legionowskiego) niż propgandyści od romana czy janka a tyczasem za chwilę będziecie synonimem faszyzmu, w wydaniu polskim.

  #CallToAction: zatrzymacie się po pierwszej ofiarze takiego linczu, czy światełko ostrzegawcze zapalisz wcześniej? Jeśli potrzebujesz spotkania i edukacji dla Twoich ludzi co to jest Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, to służmy pomocą; poświęcimy na to swój prywatny czas. #NoBigDeal

  Ale jak jeszcze raz odpierdolicie taki numer i podpisując się nazwiskiem radnego miasta, będziecie szczuć ludzi na siebie, to dla bezpieczeństwa naszego i naszych sąsiadów złożymy doniesienie do prokuratury. Nie drgnie nam powieka, bo skoro Wy musicie zderzyć się z obywatelami w Sądzie, to #MyMieszkańcy jesteśmy na to gotowi.

  #BoNieMaNaToNaszejZgody

 6. Mart odpowiedz

  Po pierwsze, jeżeli ci ludzie nie obnosili by się, niczym ze sztandarem, ze swoimi odmiennościami, to nikogo by one nie interesowały. Mnie nie interesuje, jakiej kto jest orientacji seksualnej, i osobiście uważam za uwłaczające godności mówienie głośno o swoich sprawach intymnych. A co poniektórzy zrobili z tego swój jedyny atut, by być znanym (vide Biedroń). Jakie to ma znaczenie w życiu, raczą wiedzieć tylko sami “wyrażający siebie” wszelkimi dziwactwami.
  Ale jak kto chce, niech tak żyje, dopóki nie krzywdzi drugiego człowieka. Tylko niech nie wymaga, bym mówił że to jest normą. Nie mam potrzeby kogoś oceniać, ale jeżeli ten ktoś wychodzi na ulice i krzyczy, że ja jestem nienormalny, agresywny, czy że jestem faszystą bo to on jest po stronie miłości i żąda w związku z tym, aby od teraz wszyscy mu wszystko ułatwiali i nikt nie ośmielił się choćby krzywo spojrzeć, no to prosi się o ripostę. Człowiek chce być wolny. Ale wolność jednego kończy się tam, gdzie zaczyna wolność drugiego. A próbuje się obecnie tworzyć cenzurę, używa nowych sformułowań jak “mowa nienawiści”, faszystą nazywa dosłownie każdego, kto ma inne zdanie i nie zgadza się na żądania jakiejś grupki. To kto tu jest, tak naprawdę, agresorem? Kto próbuje zakrzyczeć drugą stronę, i roszczeniowo żąda dla siebie wszystkiego, łącznie z tym, co się mu nie należy? Jeśli chce się szacunku innych, to zawsze tak było, że trzeba było sobie na niego zapracować. Dziś próbuje się tworzyć sytuacje: “Dzien dobry jestem homoseksualny/a” i tym hasłem chce sie otwierać drzwi do kariery, sławy, i załatwiania sobie wygody w życiu. Bo nie potrafi się nic. Ufarbować włosy na krzykliwy kolor, ubrać podarte ciuchy, to potrafi każdy i każdy, albo prawie każdy robił to w swojej młodości. Ale nie rozwalaliśmy przy tym ułożonego, ustalonego porządku. Nie chciało się być jego częścią? OK, Ale nie burzyło się, nie narzucało innym, że mają myśleć tak i tak. Było się outsiderem, od tego systemu, jaki wpajali nam rodzice, buntowało się przeciwko nim i całemu Światu, ale nie niszczyło się tego ich porządku w naszych domach, prawda? Nie podoba się, nie pasujesz tu? Droga wolna. Gdzieś jest na pewno dla Ciebie lepsze miejsce. Ale skoro tu jesteś, to są zasady, i musisz się do nich dostosować.
  Po drugie, nie ma Pani pełnej wiedzy o tym, dlaczego mówi się “ideologia LGBT”. A szkoda, bo może zrozumiałaby Pani choć trochę więcej, gdyby wiedziała, że ktoś kiedyś to wszystko tak obmyślił, by stopniowo ale skutecznie wywracać Świat do góry nogami. Tak naprawdę, to grupki LGBT, są tylko narzędziem wykorzystywanym do osiągnięcia celu, którym jest zastraszenie społeczeństw, zwiększenie nad nimi nadzoru, zwiększenie uprawnień służb. Kiedy osiągniemy już pełnię indoktrynacji, LGBT, dziś wykorzystywane do siania zamętu i niepokoju, prowokujące, wtykające kij w mrowisko, by wzmagać agresje drugiej strony, obrażać uczucia religijne większości i wreszcie jako znaczna mniejszość wchodzić tej większości na głowę, zostanie wyrzucone ze swoimi postulatami na śmietnik. Dziś ma poparcie “możnych” tego Świata, ale do czasu.
  Obecnie mamy to, co opisał Herbert Marcuse, filozof komunista, w swoim eseju pt “Tolerancja represywna” z 1965r., a co chętnie jest wdrażane: uzasadnianie, na wszelkie możliwe sposoby, dominacji niewielkiej, ale dobrze zorganizowanej grupki, o ściśle określonych celach, nad upokorzonym, nie potrafiącym bronić swojego systemu wartości, społeczeństwem.

  1. Kornel odpowiedz

   Napisz jeszcze, że ta lewacka ideologia LGBT jest finansowana przez Sorosa i już będziesz się nadawał do pisania tekstów “wpolityce” Karnowskich, a może nawet przerośniesz samego Gadowskiego.

   1. Tosiek odpowiedz

    U Karnowskich trzeba umieć operować całą triadą 3M – Marx, Marcuse, Mao – w której Karol Marks oznacza „boga”, Herbert Marcuse „proroka”, a Mao Tse-tung – „miecz nowej religii” i wtedy LGBT można porównać do hunwejbinów. Ale jak ten Mart się postara to może da radę.

    1. Kornel odpowiedz

     No faktycznie, teraz z całości jego komentarza widać, że był na prostej drodze do tych hunwejbinów i nie dokończył. Do Karnowskich musi się jeszcze pouczyć, ale ambicję w tym kierunku ma wystarczającą i ma szansę dojść w ten sposób do Sorosa i hunwejbinów.

     1. Mart

      Kornelu, na refleksje nad samym sobą i poprawę, nauczenie się szacunku do drugiego człowieka, nigdy nie jest za późno, i wierzę, że docenisz kiedyś w życiu te wartości. Nasi dziadkowie je szanowali i wiedli dobre życie. Powodzenia!

    2. Mart odpowiedz

     Marksa wielbią w UE, razem ze Spinellim. Smiesznie, jak chcesz odwrocic kota ogonem, a w efekcie okazuje sie, ze nadpilowałes gałąź na ktorej siedzisz. A na Karnowskich i propagandystow z jednej czy drugiej strony, to mi szkoda klawiatury. Ale co sobie pofantazjujecie i pogadacie to Wasze. Nikt Wam nie broni 🙂

     1. Kornel

      Rozwijasz się i triadę 3M – Marx, Marcuse, Mao Tse-tung, powiększyłeś do tetrady 3M+1S – Marx, Marcuse, Mao Tse-tung, Spinelli – też lewak. Pamiętaj jeszcze o tym piątym, bo za tym wszystkim z kasą stoi George Soros – Karnowscy i Sakiewicz tak niedouczonych nie przyjmują.

   2. Mart odpowiedz

    A może by tak bez tej nudnej polityki odnieść się do sprawy? Wiem, że najlatwiej i najwygodniej jest widzieć tylko czarne albo białe, ale miedzy nimi jest cala paleta szarości.

  2. Victor odpowiedz

   Bardzo dziękuje Mart za bardzo mądry komentarz. Polecam innym ten tekst jako trafiający w istotę problemu. Pozdrowienia serdeczne i nie przejmuj się bełkotem ludzi z durszlakiem na głowie.

   1. Mart odpowiedz

    Dziękuję i również pozdrawiam.

  3. WER odpowiedz

   Daj sobie spokój z tym bełkotem.

   1. Mart odpowiedz

    Wiem, że to dla Ciebie za trudne, ale może zainteresuje innych. Chyba, że może chcesz ograniczac swobode wypowiedzi, kiedy jest nie po Twojej mysli, tak w ramach “walki o tolerancje i równość dla wszystkich”?

    1. Kościelny odpowiedz

     Uzgodniłeś ten Manifest z proboszczem?

     1. Mart

      Kolejna osoba wnoszaca merytoryczne argumenty do dyskusji. Ale, jesli dzieki temu poczujesz sie lepszy i Twoj dzien będzie bardziej udany…

 7. Nikt odpowiedz

  Zakazać bezczelnej promocji katolskiej. To promocja pedofilii i płacenie daniny zboczonym pasibrzuchom w sukienkach.

 8. Obywatel odpowiedz

  Świat już poszedł w złym kierunku, czego przykładem są tzw małżeństwa homoseksualnych pastorów np w Holandii i i na dodatek adoptowanie przez takie pary dzieci.
  Wobec takich faktów zdecydowanie mniejszym złem jest promowanie tradycji chrześcijańskich. Bo jeśli człowiekowi przewraca się w głowie, bo może zrobić wszystko, to niech to nie dotyczy dzieci. Krzywda dzieci to hańba dla ludzkości.

 9. Art odpowiedz

  Takie „uchwały” kończą się tym, co widzieliśmy w Białymstoku, gdzie jeden Polak chciał odczłowieczyć drugiego Polaka – bił, kopał w głowę, odbierał godność, a gdyby nie policja, był gotowy zabić. Ale ofiary tego ciągu produkcyjnego – od piętnowania do zbrodni – są naszymi rodakami. To też ich kraj i ich miasto.

 10. misio odpowiedz

  Szanowni Radni PiS wasza głupota zaczęła sięgać Himalajów, chyba wyprano wam berety w pisowskiej pralni i pod nimi nic nie zostało . Zajmijcie się D-61 przecież to wasi rządzący doprowadzili do bałaganu na budowie, zajmijcie się innymi problemami nurtującymi miasto.A ci trzej panowie jak chcą to niech się modlą od rana do wieczora nikt im tego nie zabrania. Całe szczęście że radni-pisiory w naszym mieście nie mają wiele do powiedzenia.

 11. Archie odpowiedz

  Jak ktoś mówi o “ideologii LGTB”, to znaczy, że wyprano mu beret w pisowskiej pralni. LGTB, heteroseksualni, wierzący, niewierzący, kibice, niepełnosprawni, kulturyści, miłośnicy muzyki poważnej itd. – to środowiska/grupy tworzące społeczność LUDZI. Uznanie ich istnienia nie jest ideologią. Pewni ludzie z powodu kompletnej niewiedzy wpadają w paranoję o “przerabianiu” ich dzieci na homoseksualistów. Poczytajcie o tym naukowe teksty, a nie wypociny z fabryk fake newsów i przestańcie się kompromitować.

 12. Stefek odpowiedz

  Wystarczy wrzucić w google, fragment stanowiska tych legionowskich radnych np. “wierności tysiącletniej tradycji chrześcijańskiej podczas wykonywania zadań publicznych” i widać, że jest to lekko zmodyfikowany gotowiec, którym posługują się też inni radni PiS do zajmowania takich stanowisk w różnych miejscowościach Polski.

  1. Ewa odpowiedz

   To dalszy ciąg zorganizowanej akcji samorządów opanowanych przez PiS – już ok. 30 z nich wzięło udział w akcji „strefa wolna od ideologii LGBT”, przyjmując takie uchwały. Dodanie słowa „ideologia” jest wybiegiem mającym sugerować, że uchwały nie są przeciwko ludziom, tylko ich rzekomej ideologii. Tyle że ową ideologię wymyślili wrogowie osób LGBT na własny użytek. Nie ma ideologii LGBT. Są tylko postulaty równego traktowania, które gwarantuje konstytucja.
   Samorządy, które przyjęły deklaracje o „strefie wolnej od ideologii LGBT”, łamią konstytucję. Samorząd to władza publiczna. Zaś władza publiczna jest obowiązana traktować wszystkich obywateli na równi, bez dyskryminacji. Wykluczanie pewnej grupy społecznej to naruszanie artykułu 30 konstytucji, który nakazuje poszanowanie przyrodzonej godności człowieka. Artykułu 32: „Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”. I artykułu 47: „Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym”.

 13. PAULINA odpowiedz

  ”szanowni” radni chyba dopiero chcą naruszyć podstawowe prawa zawarte w Konstytucji które wyraźnie mówią:
  Art. 53.

  Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
  Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie [..],

  Więc NARZUCANIE tysiąc letniej tradycyjni chrześcijaństwa, jest łamaniem prawa konstytucyjnego wolności sumienia i religii – więc zachęcam jeszcze raz do przestudiowania NAJWAŻNIEJSZEGO AKTU NORMATYWNEGO W PAŃSTWIE

  1. Victor odpowiedz

   Odpowiem krótko: chrześcijaństwo w Polsce ma ponad 1000 lat a ten normatywny akt niewiele ponad ćwierć wieku i podobno ma ulec zmianie.

  2. Mart odpowiedz

   To Pani sie wezmie za studiowanie Ustawy Zasadniczej, gwarantujacej wolność. Dlaczego wolnoscia ma byc promowanie i wpajanie dzieciom LGBT w szkolach, a nie pozostawienie tego rodzicom? To jest indoktrynacja! Dokument podpisany przez trojke radnych mowi jasno o braku zgody na PROMOWANIE LGBT. Prosze najpoerw sie dowiedziec a potem wypowiadac. A Wiary nikt Pani nie narzuca, nie ma przymusu uczestniczenia na Mszy czy posylania dziecka na religie. To tylko co poniektorym sni sie, zeby usuwac, likwidowac. Nikt tak nie pragnie ogranczyc wolnosci drugiemu czlowiekowi jak wojujacy ateisci, jednoczesnie bedacy najwiekszymi fanatykami religijnyni jakich znam.

   1. on odpowiedz

    Szanowna Pani proszę o przykład promowania LGBT i proszę o definicję ideologii LGBT. Jako przedstawiciel tej grupy społecznej z chęcią dowiem się co promuję oraz jakiej ideologii wyznawcą jestem. Słucham.

    1. Mart odpowiedz

     Służę uprzejmie. Ideologia LGBT, to nic innego jak światopogląd, mówiący obecnie, że płci jest więcej niż dwie, że orientacji seksualnych mamy także więcej niż dotychczas znane trzy. Oczywiscie w latach 50-tych, gdy powstala organizacja LG (pozniej rozrastajaca sie o kolejne grupy) rozmach nie był jeszcze tak duży. Dziś już mamy głośne manifestacje (wpisujące sie w promocję), postulaty (będące nieodzownym elementem światopoglądowych idei), w tym próby odebrania wartości małżeństwu poprzez zrównanie go ze zwiazkami partnerskimi. Nie chodzi mi tu o Pana jako jednostkę, bo jako taki nie stanowi Pan zagrożenia, ale już ideologia organizacji LGBT, która chętnie przyjmuje Pana, i Panu podobnych, jest bezpośrednią próbą wywrócenia zastanego porządku, pod jej dyktando. Promowanie zaś (co oznacza slowo “promowac”? Zachecac, namawiać do skorzystania np z jakichs uslug.) polega na zachecaniu, “chodz z nami, zobacz jacy jesteśmy kolorowi i usmiechnieci!”, tylko trzeb wzdawwć sobie sprawę, dokąd ci kolorowi i uśmiechnięci ludzie idą? Dlaczego żądają dla siebie specjalnych praw? Kiedy obmyślano strategie ruchów LGBT, założono w niej, jak podejsc przeciwnika, czyli społeczeństwa poszczegolnych Państw. Jednym z zalozen było, by pokazywac homoseksualistow wylacznie młodych i ładnych, bo tacy będą łatwiejsi do zaakceptowania (co ciekawe, same srodowiska LGBT wykluczaly wiec osoby starsze i mniej urodziwe. To jest ta milosc, rownosc, tolerancja? Nie wydaje mi sie) przez spolecznosci heteroseksualne. Promocja LGBT to nie są zajecia w szkole, gdzie Pani lub Pan tlumacza, ze drugiego czlowieka trzeba szanowac, bezwzglednie. Promocja to jest robienie manifestu, ze swojej odmiennosci. To nieszczesne “wyrazanie siebie”. Nie musisz sie dobrze uczyc, miec dobrw prace, ważne zebys “wyrazal siebie” poprze wyglad, zachowanie.. To jest czysta ideologia! Wiem jakie wartosci niesie za sobą rozwój, samodoskonalenie się. Ale “wyrażanie siebie” jest jak ta wydmuszka. Co z tego, ze ma sie podarte ciuchy, zachowuje sie prowokacyjnie, goli na łyso czy farbuje kilkoma kolorami na raz? Jakie to ma przelozenie na uczucia, przemyslenia, wiedze? Z mojej perspektywy jest to wlasnie manifestacja. Manifestacja rzeczy, ktora powinna byc najglebsza, najintymniejsza sprawa kazdego człowieka… Dlatego warto zawsze zapytac tych teczowych i uśmiechniętych zanim sie pojdzie razem z nimi, dokad i po co idą.
     Moze Pan mieszkac i zyc z kim Pan chce. Moze Pan prawnie zalatwic sobie i partnerowi, byscie po sobie dziedziczyli, dostawali kredyty, a w razie potrzeby (oby nie!) mieli dostep do informacji o stanie zdrowia, jako osoba najblizsza. Prosze wiec, nie mowic, ze osoby homoseksualne nie maja zadnych praw. Tylko, prosze uszanować to, ze jestescie mniejszoscia, i nie mozecie tak po prostu żądac coraz wiecej i wiecej, zwlaszcza, ze godzicie postulatami w pewien porzadek i system wartości o wieloletniej tradycji. Rozpisalem sie dosc, ale temat tego wymagał. Pozdrawiam

     1. Mart

      @ON, jestem mężczyzną. I wyraźnie napisałem, że Pan, jako jednostka, nie musi być żadnym zagrożeniem, że za LGBT podążają ludzie, nieświadomi czasami tego, w co ich wplątano. Nie stosujmy też proszę ciosów poniżej pasa, o “odzieraniu z godności”. Musi być Pan młodym człowiekiem, który pobieżnie przestudiował temat, i wybrał z niego to, co najlepiej mu pasuje, odrzucając świadomość o wszelkich negatywnych stronach. To zrozumiałe, gdyż każdy szuka dla siebie rozwiązań atrakcyjnych, czy to w wierze, czy np w przekonaniach politycznych. Ale uważać trzeba na pułapki, a te występują wszędzie, i warto je znać. Odpowiedziałem Panu na pytanie o ideologie i promocje LGBT. Twierdzi Pan, że to nieprawda? Że LGBT nie ma żadnych postulatów, a organizowanie w szkołach “tęczowych piątków” to nie jest promocja? Proszę sobie samemu szczerze odpowiedzieć, czy tu chodzi o Pana dobre samopoczucie, czy jednak LGBT maszeruje po jakieś cele? I proszę nie stosować tej socjotechniki o tym, ze Pan się boi, to nie uczciwe stawianie się w roli ofiary, bo nikt tu Pana nie atakuje. Nie mam nic do homoseksualistów, tak długo, jak oni nie chcą ograniczać moich praw, do wolnej wypowiedzi, do nazywania rzeczy po imieniu. Pan z pewnością takim nie jest, ale tak jak w każdym środowisku, tak i u Was są czarne owce. Warto o tym pamiętać, zanim wciągnie się na sztandary własne skłonności, upodobania i wyjdzie na ulice, by je manifestować. Proszę się nie lękać, tylko dążyć do prawdy, nawet jeśli jest ona nieprzyjemna. Życzę Panu wszystkiego dobrego

     2. On

      Pani serio wierzy w to co nspisała? Nie chcę wywracać aktualnego porządku, prawa człowieka nie rozrózniają orientacji seksualnej. Ludzka godność jest niezbywalna, Pani wpis i tok myślenia mnie z tej godności odziera. Ja sumienie mam spokojne, Pani wpis dowodzi, że w tym ostatnim dniu jest się czego bać.

 14. Ludwik odpowiedz

  Bardzo dobrze, że wymienione zostały nazwiska tej trójki radnych, bo będzie wiadomo, na kogo nie głosować w następnych wyborach – niech się najpierw zajmą tymi przysłowiowymi “dziurami” w ulicach, a nie uświadamianiem wyborców i narzucaniem prywatnego światopoglądu.

  1. Jakub odpowiedz

   Panie Ludwiku! Jednak jest zupełnie odwrotnie niz Pan pisze. Ci radni nie uswiadamiają nikogo. Inna kwestia gdyby komuś coś narzucali. Oni po prostu sprzeciwiają sie aby wlasnie dzieciom nikt niczego nie narzucał. Sa rodzice ktorzy nie życza sobie aby ktos w szkole wbijal pedalstwo dziecku do głowy. A jesli ktos to toleruje to niech usiadzie z takim dzieckiem do stolu i porozmawia o LGBT prywatnie. To jest wlasnie narzucanie. Gdy ktos obstający za LGBT narzuca komus zeby jego dziecko to miali wbijane do glowy

   1. Zygmunt odpowiedz

    “pedalstwo” – wstęp do języka nienawiści. I dalej co: łyse mięśniaki na ulicach miasta z prawicowych bojówek w obronie “wierności tysiącletniej tradycji chrześcijańskiej”, podział miasta na „strefy wolne od LGBT” i oczywiście wszystkie kościoły wewnątrz tych stref, zakaz sprzedaży prezerwatyw w mieście – przecież jest kalendarzyk małżeński, w szkołach obowiązkowo edukatorzy z potwierdzony świadectwem kwalifikacji przez dyrektora o. Rydzyka lub miejscowego proboszcza………..?
    Panie, nie zaglądaj ludziom do łóżka – bo to chore i wychowanie dzieci zostaw rodzicom.

    1. Krzysiek odpowiedz

     Problem w tym, że ci ludzie ze swoimi łóżkowymi sprawami wychodzą na ulicę.

   2. emi odpowiedz

    Jakim trzeba być zacofanym człowiekiem żeby myśleć że tak ładnie nazwane przez Pana “pedalstwo”mozna komuś wbić do głowy.Jestes zwykłym ciemniakiem który nie ma pojęcia co to orientacja seksualna i jezeli urodzisz się hetero to nikt Ci nie narzuci że masz być gejem czy lesbijką i nawet nikt mądry by tak nie pomyślbyał.Podsumuwujac Twoj komentarz i idąc Twoim tokiem myslenia jakby Ci ktoś mówił że jesteś małpa to skakalbys po drzewach i zarl banany?

  2. Karbb odpowiedz

   Pan sie bedziesz zajmowal kazda dziura w jezdni, a ani sie obejrzysz jak z “niewinnych” teczowych piatkow w szkołach wykluje sie calkowity zakaz wyrazania opinii o LGBT innej, niz ta pozytywna.

  3. Jola odpowiedz

   Mogli dostać taki przekaz dnia z Nowogrodzkiej, tylko że na diety radnych płacą mieszkańcy miasta, a nie centrala PiS.
   Radni, do roboty!

   1. Korab odpowiedz

    Tym radnym, to się śni następny Białystok w Legionowie – “strefy wolne od ideologii LGBT”. Później przeprawy będą działały, według standardu “wierności tysiącletniej tradycji chrześcijańskiej” i na wjazdach będzie pobierane świętopietrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *