LEGIONOWO. Bezprzewodowe punkty dostępu

2016-10-31 11:38:40

Czytelnicy zgłaszają problemy z dostępem do internetu za pomocą miejskich hotspotów umiejscowionych w różnych punktach Legionowa. Sprawdziliśmy i jak się okazało, miejskie bezprzewodowe punkty dostępu do internetu działają prawidłowo. Jaka jest prawda na temat HotSpotów?

Dla niewtajemniczonych, hotspot jest to publiczny punkt bezprzewodowego dostępu do internetu. Są one instalowane już w wielu miejscach, chociażby w galeriach handlowych, restauracjach, na lotniskach, dworcach, czy też w zwykłych urzędach. Ma je również Legionowo.

Mieszkańcy zgłaszają problemy
Sprawą miejskich hotspotów zainteresowaliśmy się tuż po tym, jak jeden z czytelników miał problemy z połączeniem się za pomocą swojego smartfona w legionowskiej Arenie. Kolejny zgłosił problem niedziałającego łącza na miejskim Rynku, gdzie bezprzewodowy punkt dostępu do sieci znajduje się kilka metrów od fontanny. To ostatnie zgłoszenie dość szybko sami zweryfikowaliśmy nie wychodząc nawet z redakcji (która ma swoją siedzibę nieopodal). Podczas naszych testów, internet działał poprawnie. Co prawda z początku obawialiśmy się, że może to być zasługa salonu Orange, który znajduje się w pobliżu, ale szybko nasze obawy rozwiała pracownica tej firmy informując, że salon nie posiada swojego HotSpotu. Internet również działał i w pozostałych miejscach.

Ratusz wyjaśnia
Warto nadmienić, iż miejskie wewnętrzne hotspoty funkcjonują w Arenie Legionowo, Centrum Komunikacyjnym i Urzędzie Miasta. Istnieje również hotspot na Rynku Miejskim. Obsługuje je firma zewnętrzna na podstawie umowy z miejskim ratuszem i to ona zajmuje się usuwaniem ewentualnych awarii. – W ostatnim czasie nie docierały do nas zgłoszenia indywidualnych użytkowników o niedziałającym internecie. W przypadku otrzymania takich sygnałów przekazujemy je firmie zajmującej się hotspotami – poinformowała Tamara Mytkowska, rzeczniczka Urzędu Miasta. Jak dodała, ewentualne wolne lub wyjątkowo długie oczekiwanie na internet może wynikać z dużej ilości użytkowników jednocześnie korzystających z hotspotu oraz z ograniczeń nałożonych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *