LEGIONOWO. Biblioteka z wyróżnieniem

2015-07-16 12:38:07

Jury konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach programu „Tydzień Bibliotek 2015” w uznaniu za oryginalną akcję propagującą biblioteki i czytelnictwo przyznało dyplom Miejskiej Bibliotece Publicznej w Legionowie za zorganizowanie happeningu „Te owoce wodzą na pokuszenie” .

Akcja odbyła się 9 maja. Grupa około 20 osób zebrała się po zmroku na dziedzińcu legionowskiego ratusza. Wszyscy byli ubrani na czarno. Wolontariusze i pracownicy przygotowali wcześniej około 200 książek związanych sznurkami oraz kilkadziesiąt barwnych strzałek z informacją o rozpoczynającym się „Tygodniu Bibliotek 2015” oraz adresem biblioteki, które rozwieszono przy głównej ulicy miasta (m.in. obok parku przy ratuszu, przy ławkach i stacji PKP).

10 maja mieszkańców przywitały drzewa przy głównych ulicach miasta całe obwieszone książkami na sznurkach oraz strzałkami pokazującymi drogę do miejskiej biblioteki. Celem akcji było nie tylko zwrócenie uwagi na działania organizowane w „Tygodniu Bibliotek 2015”, lecz także poinformowanie mieszkańców o tym, gdzie mieści się biblioteka główna. Na strzałkach oprócz adresu znalazła się również zachęta do skorzystania z oferty w ramach „Tygodnia Bibliotek 2015”. Zawieszenie książek na drzewach miało przede wszystkim zaintrygować, skłonić do tego, żeby podejść bliżej
i przeczytać o co chodzi oraz oczywiście miało służyć promocji czytelnictwa. Wszystkie książki szybko zniknęły ze sznurków – były to pozycje wycofane (jako dublety, książki zaczytane, podniszczone) jednak wciąż wartościowe – nadające się do czytania. Akcja ta była niekonwencjonalną formą bookcrossingu.

Wyjątkowe fotografie z książkami wiszącymi na drzewach w blasku światła latarni posłużą z pewnością nie raz do promocji biblioteki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *