LEGIONOWO. Blok zamiast „blaszaka”

2017-05-09 7:04:56

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko–Własnościowa (SML–W) jest na etapie projektowania nowego bloku z częścią handlowo–usługową na parterze w miejscu tzw. „blaszaka” sklepu Społem, który stoi od wielu lat przy ulicy Jana III Sobieskiego 43 w Legionowie. Ponieważ wszystko jest na razie na etapie koncepcji, to nie wiadomo jeszcze, co miałoby się znaleźć w nowym budynku.

Już wkrótce w sąsiedztwie legionowskiego targowiska, sądu i prokuratury, w miejscu obecnego sklepu „Społem”, spółdzielnia mieszkaniowa postawi nowy blok. Zarówno obiekt handlowy mający ok. 950 m2 powierzchni, jak i działka (ponad 2 tys. m2), na której obiekt ten się znajduje, są własnością legionowskiej SML–W.

Koniec „blaszaka”?
Jak niedawno zdradził w jednym z wywiadów prezes SML–W, spółdzielnia w tej chwili koncentruje swe działania na rozebraniu popularnie nazywanego „blaszaka” i wybudowaniu na jego miejscu nowego obiektu. Najprawdopodobniej bloku z handlowo–usługową częścią na parterze. – Koncentrujemy się w tej chwili na konieczności rozebrania pawilonu handlowego na rogu Husarskiej i Sobieskiego ponieważ jego czas technicznego–bezpieczeństwa się kończy. Musimy go, albo totalnie przebudować wydając ogromne pieniądze, albo go rozebrać. A jeżeli rozebrać to wybudować tam obiekt handlowo–mieszkalny, który by zamykał to skrzyżowanie i tworzył estetyczny element architektury miejskiej. Robimy w związku z tym prace analityczne – powiedział prezes Szymon Rosiak. Prezes zapewnił nas jednocześnie, że dotychczas „blaszak” przechodził wszystkie obowiązkowe przeglądy techniczne i jest póki co, absolutnie bezpieczny w użytkowaniu.

„Społem” jest tam od zawsze
– Niestety w przypadku budynku, który miałby potencjalnie powstać przy ul. Sobieskiego 43 nie możemy podać szczegółów, gdyż projekt jest na bardzo wstępnym etapie prac koncepcyjnych. W związku z tym trudno mówić jest o ilości pięter, a co dopiero o terminie oddania do użytku – odpowiedział naszej redakcji prezes SML–W Szymon Rosiak. Powstaje jeszcze pytanie o losy, będącego „od zawsze” w tym miejscu sklepu. – Musimy uszanować wszystkich klientów PSS „Społem”, który z nami współpracuje od początku naszego istnienia. Nie możemy ich zaskoczyć i powiedzieć „no to jutro się wynosicie”, bo oni tam mają pracowników, interesy, towary i coś z tym muszą zrobić, więc trzeba im dać sporo czasu – powiedział w jednym z wywiadów prezes Szymon Rosiak.

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *