Facebook


LEGIONOWO. Bohaterski czyn policjantów

2015-11-05 3:43:01

We wtorek 3 listopada policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego zareagowali błyskawicznie na widok dymu i ognia wydobywającego się z budynku przy ul. Sowińskiego w Legionowie. Stróże prawa nie czekając na przyjazd strażaków, narażając swoje życie, wyprowadzili z płonącego domu rodzinę. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Legionowscy policjanci podczas patrolowania ulic we wtorek 3 listopada o godz. 18.45 przy ul. Sowińskiego zauważyli, że na parterze budynku jednorodzinnego, w jednym z pokoi widać płomienie ognia. Na balkonie stała kobieta z dziewczynką. Funkcjonariusze po powiadomieniu dyżurnego jednostki policji o pożarze, wyprowadzili z domu kobietę z dzieckiem. Na podstawie uzyskanych informacji od poszkodowanej, ponownie weszli do budynku, z którego wyprowadzili 87-letniego mężczyznę, a następnie wspólnie z przybyłymi na miejsce strażakami wynieśli z płonącego domu 57-latka.

Dwóch mężczyzn oraz policjanci zostali przewiezieni do warszawskich szpitali. Po badaniach i udzielonej pomocy stróże prawa i starszy mężczyzna opuścili placówki medyczne. 57-latek nadal przebywa w szpitalu. Postawa funkcjonariuszy legionowskiej komendy jest godna szacunku i uznania.

Oprac. JR

Zdjęcia: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *