Facebook

Legionowo. Boiska nie będzie?

2017-12-28 3:04:01

Po raz kolejny nie udało się wybrać wykonawcy remontu i rozbudowy boiska sportowego na os. Sobieskiego pomiędzy ulicami Husarska, Siwińskiego i Zwycięstwa. Miasto przeznaczyło na przetarg za mało środków i został on unieważniony


W przetargu startowało 5 chętnych, którzy zaproponowali ceny dla inwestycji w wysokości od 863 tys. 619 zł do 1 mln 62 tys. 619 zł. Natomiast kwota przeznaczona na wydatkowanie przez zamawiającego tj. Urząd Miasta wynosiła 544 tys. 250 zł.

Brakuje środków

Najkorzystniejsza oferta była o 319 tys. 396 zł wyższa niż kwota, która ratusz przeznaczył na inwestycję. Miasto nie skorzystało z możliwości zwiększenia kwoty, która zamierzało przeznaczyć na remont i budowę boiska do ceny najniższej oferty. Miało to miejsce w przypadku remontu peronu kolejowego na os Piaski. Wygląda na to, że budżet świeci pustkami, a przewidywany deficyt na 2018 r może wyhamować działalność inwestycyjna miasta.

Smutna Danuta

Brak środków powoduje, że na razie na os. Sobieskiego, zamiast boiska pozostaje „smutna Danuta”. W przeciwieństwie do radnego „króla disco polo” (remont peronu, który sygnował miał się rozpocząć przed 3 grudnia br.) jak na razie nie ma na czym się lansować w przyszłorocznej kampanii. Może jednak pomoże jej w tym spółdzielnia mieszkaniowa, współfinansująca inicjatywy lokalne. To nic, że ze środków lokatorów. Kwota na inicjatywy lokalne została zwiększona do 50 tys. zł. Jednak ostateczne decyzje, które inicjatywy i przez kogo wniesione zostaną realizowane należy do popieranego przez panią radną Prezydenta Smogorzewskiego.

Jacek Jankowski

Komentarze

1 komentarz

  1. Krzysiek odpowiedz

    O, Pan Głażewski. To ten sam radny, który na facebooku publicznie straszy ludzi oceniających działalność Urzędu i POsła slowami „swoimi wpisami wkurzyles kilku waznych ludzi” i „wiemy o tobie i paru innych”, jednoczesnie majac usta pelne modlitwy i dziekowania Bogu „za Smogorzewskiego”, oraz dumy z nauk pobieranych u Grabca. Powiem szczerze, że obserwujac popisy Pana POsła, da się faktycznie zauważyć ten sam lotny styl złotej myśli u Pana Radnego. Mam nadzieję, że niebawem poszybujecie obaj, jak najdalej od Legionowa i życia publicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *