LEGIONOWO. Charytatywny Turniej Szachowy „Gramy dla Marysi” [GALERIA]

2020-02-25 8:52:35

W sobotę 22.02 w legionowskim klubie Spektrum Sportu odbył się Charytatywny Turniej Szachowy „Gramy dla Marysi”. Pomysłodawcą i organizatorem było Spektrum Sportu, pomagali szachiści z KS „LEGION”, honorowy patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Legionowo i Mazowiecki Związek Szachowy. Dużego wsparcia udzielili także liczni prywatni sponsorzy, darczyńcy, fundatorzy nagród i lokalne firmy, które hojnie wzbogaciły zawody o wszystko, co sympatyczne i smaczne – oprawa i poczęstunek były doprawdy królewskie. Dzięki wspaniałomyślnej dobroci serc licznie uczestniczących w turnieju szachistów, udało się zebrać na szlachetny cel charytatywny całkiem okazały trzos, ponad 1400zł. Na okrasę zawodnicy rozegrali bardzo ciekawy i silnie obsadzony turniej

W zawodach wystąpiło aż 45 szachistów z różnych stron Mazowsza, a także z dalszych marchii. Najwyższy ranking miał Manfred Mannke, bardzo silny i utytułowany kandydat na mistrza z Warszawy. Za nim na liście startowej było wielu równie znakomitych zawodników, znanych z wysokiego poziomu gry. Połowa uczestników miała ranking międzynarodowy ELO, ale grało też wielu amatorów i początkujących, dla których był to pierwszy poważny turniej w życiu. Dzięki systemowi szwajcarskiemu, wszyscy grali razem w jednej grupie turniejowej, wspólnie przeżywając emocje, posunięcia, sportowe bawiąc się, walcząc o nagrody i wspierając cel dobroczynny. Najstarszy zawodnik miał 82 lata, najmłodszy niecałe 6, a frajdę przeżywali obaj pierwszorzędną; Jerzy i Kacper zgodnie wygrali swoje kategorie wiekowe. Ostatecznie, po ponad 6 godzinach zaciętych, ale też pasjonujących zmagań, kolejne piękne zwycięstwo turniejowe odniósł Mariusz Szewczyk z Warszawy, który wygrał 6 pojedynków, zdobywając komplet punktów. Mariusz już wkrótce, po zatwierdzeniu najnowszych zysków rankingowych, będzie oficjalnie tytularnym kandydatem na mistrza. Serdeczne gratulacje! Srebro wywalczył młody talent, wychowanek „LEGIONU” Adam Nawalaniec, zaś brązowy medal zdobył faworyzowany Manfred Mannke. Do znakomitej gry Adama dorównali miejscowi zawodnicy z KS „LEGION”; tuż za podium uplasował się po świetnej walce Artur Kosior, V miejsce zajął Sebastian Mańkowski, VI był legionowianin Igor Litner. Ponadto nasi legionowscy szachiści, Kacper Krygier, Adam Nawalaniec, Julia Nawalaniec, Krystian Wajcht, Mikołaj Kołodziejski i Jerzy Kuźmiński zajęli medalowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych, zdobywając cenne nagrody. Aż 9 zawodników wypełniło normy na wyższe kategorie szachowe. Szczegółowe wyniki i cały przebieg turnieju są dostępne tu: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5082093799342080/.

Turniej był w całości wydarzeniem non profit, opartym o dobrowolną pracę wielu wolontariuszy, pomocników, sympatyków, sponsorów, mecenasów, darczyńców i fundatorów nagród. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc i okazane dobre serce. To dobro do Was wróci. Dobro zawsze wraca.