Facebook


LEGIONOWO. Chcą obniżenia tunelu oraz przestrzegania unijnych norm

2020-09-26 8:18:50

120 mieszkańców Al. Legionów, Al. Róż i ul. Krakowskiej żąda obniżenia światła tunelu żeby uniemożliwić wjazd ciężarówkom oraz spowolnienia ruchu. Zamierzają oni też sprawdzać czy pieniądze z Unii Europejskiej przeznaczone na budowę tunelu, zostały wydane zgodnie z unijnymi wytycznymi dotyczącymi ochrony środowiska

Od czasu oddania tunelu pod torami w ciągu Al. Legionów, Al. Róż oraz ul. Krakowskiej w Legionowie okoliczni mieszkańcy informują Prezydenta, Starostę oraz urzędników o poważnych problemach wynikających z jego użytkowania.

Stop ciężarówkom

16 września br. skierowali oni pismo do PKP, w którym informują, że hałas oraz drgania wywołane przez przejeżdżające samochody oraz smród spalin nie pozwalają im normalnie żyć. Dlatego żądają oni żądają obniżenia światła tunelu żeby uniemożliwić wjazd ciężarówkom oraz spowolnienia ruch. Pod wnioskiem tym podpisało się łącznie prawie 120 mieszkańców: 73 osoby z ul. Krakowskiej, z 26 osób z Al. Legionów i 19 osób z Al. Róż.

Sprawdzą przestrzeganie norm

Protestujący wystąpili także do PKP o udostępnienie informacji dotyczących wykorzystania środków unijnych przy budowie tunelu w ciągu ul. Krakowskiej i Al. Róż. Dokładniej chodzi o udostępnienie, umowy Miasta z PKP, decyzji środowiskowej oraz projektu inwestycji. W ten sposób wnioskodawcy chcą sprawdzić czy pieniądze z Unii Europejskiej zostały wydane zgodnie z wytycznymi Unii w zakresie ochrony środowiska.

Zapowiadają blokadę

Przypomnijmy. Na prośbę mieszkańców, w 2019 r. Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska wykonał pomiary, z których wynika, że notorycznie przekraczane są w okolicach tunelu dopuszczalne normy hałasu. Natomiast natężenie ruchu wynosi tam ponad 19 tys, pojazdów na dobę, w tym ponad 400 ciężarowych. Dlatego w październiku br. zapowiadają oni zablokowanie tunelu.

Paulina Nowicka

Komentarze

4 komentarze

 1. Piotrek odpowiedz

  Zamiast tuneli albo wiaduktów robili przez lata Romek z Jankiem i wydawali pieniądze na rózne bzdety – ratusz dla siebie, zadaszenie lodowiska, hotel przy Arenie, a o przeprawach albo kanalizacji deszczowej zapomnieli albo już wyobraźni nie starczyło

 2. Andrzej odpowiedz

  Popieram protest i wszelkie działania, mieszkańców, które zmuszą władze do poważnego potraktowania tego problemu …. !!! , Ci ludzie Muszą żyć w ciągłym hałasie, niebezpieczeństwie od samochodów i spalinach, bo Smogorzewski i jego poplecznicy przez kilkanaście lat nic nie zrobili ws. powstania nowych, bezkolizyjnych i bezpiecznych dla wszystkich przepraw przez tory tory kolejowe !!!

 3. Victor odpowiedz

  nie obniżałbym tunelu z uwagi na straż pożarną i to, że zawsze jakiś debil wjedzie i się zaklinuje.Wystarczy kamera odpalana czujnikiem na określonej wysokości i mandacik jakieś 500 zł. Szybko by zaczeli omijać ten tunel, tak jak ludzie się pilnują w Jabłonnie gdzie są kamery na czerwone światło

  1. AA odpowiedz

   Victor 100% racji!!. Wystarczy znak+żółta kamerka. Jak kogoś stać to może za 250 zł przejechać, ale tylko 5 razy bo za to jest 5pkt. karnych. i po sprawie. Nie rozumiem dlaczego najprostsze sprawy sprawiają taką trudność. 2 kamerka i 2x znak to chyba nie są jakieś kosmiczne koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *