Facebook


LEGIONOWO. Chcesz mieszkanie – zapłać zaległość poprzedniego właściciela

2020-12-07 6:57:16

Jedna z mieszkanek zwróciła się do Rady Miasta w sprawie umorzenia długu za mieszkanie komunalne znajdujące się w zasobach spółki KZB Legionowo. Zgodnie z jej słowami, dług został jej „podarowany”jako warunek uzyskania mieszkania od miasta. Sprawie postanowił przyjrzeć się radny Dariusz Petryka

Na ostatniej sesji Rady Miasta Legionowo rozpatrywana była sprawa mieszkanki zamieszkującej lokal komunalny. Z jej relacji wynikało, że w lipcu 2015 roku został jej przydzielony lokal komunalny w budynku przy ul. Suwalnej w Legionowie (umowa najmu z dnia 3 lipca 2015 roku). Jednak, aby otrzymać mieszkanie od miasta, musiała zobowiązać się do zapłaty długu za poprzedniego lokatora (15 tys. zł)
Kobieta prosiła o pomoc w umorzeniu tego długu Radę Miasta, ponieważ wielokrotne próby porozumienia z miejską spółką nie przyniosły efektu. O kwestię zasadniczą, czyli legalność takich umów dotyczących przejęcie długu dopytywał radny Dariusz Petryka. – Być może bowiem nie ma wcale żadnego długu – mówił w trakcie sesji radny. Niestety prezydent nie udzielił odpowiedzi podczas sesji. W związku z powyższym radny zwrócił się pisemnie do KZB Legionowo Sp. z o.o. ze szczegółowym zapytaniem.
W piśmie wystosowanym do miejskiej spółki radny Dariusz Petryka pyta ile umów dot. przejęcia długu podpisano w latach 2015-2020 oraz jaka była łączna kwota wszystkich długów z podziałem na poszczególne budynki znajdujące się w zasobach miejskiej spółki oraz udzielenie informacji ile osób zostało w ten sposób zobowiązanych do spłaty „nie swoich” zadłużeń.
Ponadto Radny chciał zapoznać się ze stosowanymi przez spółkę wzorami umów i praktykami, jakie Spółka stosuje wobec mieszkańców. Radny nie wyklucza podjęcia dalszych kroków po szczegółowym zapoznaniu się z materiałami i wyjaśnieniami (w tym zanimizowanymi kopiami podpisanych umów i kopiami „dobrowolnych” oświadczeń) ze strony KZB.
Co ciekawe, mieszkanka zwróciła się o pomoc do Rady Miasta. Wskazując jednocześnie, że nie chce występować już o umorzenie długu do KZB. Radni 14 głosami „za” (Budzyńska, Durka, Głażewski, Grabowski, Kiełbasiński, Luzak, Łaniewska, Pachulski, Piętka, M.Smogorzewski, Suwiński, Szulc, Traczyk, Żebrowska), przy 5 głosach wstrzymujących – (Kalinowski, Klejment, Koryś, Skierkowska-Pacocha, Zaklika) oraz 3 przeciw (Grabowska-Kozera, Pawłowski, Petryka) zdecydowali o przekazaniu ponownie pisma do rozpatrzenia spółce KZB.

red.

Komentarze

3 komentarze

 1. Sylwia odpowiedz

  Mam nadzieje, że zgłoszą się osoby, które w tak bezczelny sposób zostały wmanipulowane w spłatę nie malych pieniędzy. I sprawa nabierze rozpędu.
  Ja dostałam mieszkanie z takim prezentem,które wymagalo kapitalnego remontu (po 8 letnim oczekiwaniu na lokal komunalny).
  Byłam szczesliwa, ze w koncu nie musze wynajmowac i bede placic mniejsze pieniadze….
  Jak się zaczyna okazywać to jeden wielki przekręt.

 2. AGNIESZKA odpowiedz

  Przecież to była tajemnica poliszynela w Legionowie, że spłacasz zadłużenie poprzedniego lokatora i dostajesz mieszkanie komunalne poza kolejnością. O takich praktykach, to już się mówiło na mieście 15 lat temu.

 3. Xxx odpowiedz

  Widać kto sprzyja ludziom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *