LEGIONOWO. Chciała plac, poruszyła miasto

2019-05-30 11:41:01

Legionowo stanęło w szranki w konkursie „Podwórko Talentów NIVEA”. Za pomysłem wystartowania w nim stoi Pani Marta Korpalska. To ona zmotywowała mieszkańców, aby oddawali głosy na plac zabaw, który miałby powstać w Legionowie na Piaskach


NIVEA już po raz 5. przeprowadza konkurs na budowę placu zabaw dla najmłodszych. W tej edycji konkursu bierze udział również Legionowo. Nowoczesny plac zabaw wygra pięć pierwszych lokalizacji. Obecnie plac zabaw przy ul. Alei 1 Dywizji

Pomysłodawczyni wzięcia udziału w konkursie Pani Marta Korpalska

Zmechanizowanej w Legionowie zajmuje 8. pozycję, mając 6,5 tys głosów (stan na poniedziałek 27 maja). Do miejsca gwarantującego budowę placu brakuje aż 6 tys głosów, ale akcja trwa do 20 czerwca, więc wszystko może jeszcze się zmienić.

Wszystko dla dzieci

Od czego to się zaczęło? Po co ta cała determinacja? O to zapytaliśmy pomysłodawczynię akcji w Legionowie, Panią Martę. – Wszystko zaczęło się w marcu, kiedy dowiedziałam się o konkursie Nivea. Od razu pomyślałam, że czas wykazać się inicjatywą i zrobić coś dla naszych dzieci – mówi Pani Marta. – Zaczęłam szukać terenu pod plac zabaw, który można by zgłosić do konkursu. W tym celu rozpoczęłam akcję na Facebooku. Zgłosił się do mnie radny Paweł Głażewski i tak wszystko nabrało tempa. W akcję od początku mocno zaangażował się radny Mirosław Grabowski oraz Pani Ewa Milner-Kochańska z UM Legionowo – dodaje pomysłodawczyni legionowskiej akcji.

Samorząd, parafie i radni

Sprawę w mediach społecznościowych nagłaśniają radni, na stronie urzędu miasta zamieszczane jest przypomnienie żeby głosować w konkursie na legionowski plac zabaw. Czytelnicy poinformowali nas również, że o akcji informowano na ogłoszeniach w kościołach. – Nie spodziewałam się takiego odzewu! Mam dzieję, że nam się uda i nasze dzieci dostaną ten plac zabaw – mówi nasza rozmówczyni. – Bardzo gorąco zachęcam do głosowania! Razem na pewno nam się uda! – zachęca Pani Marta.

Jak wspomóc akcję i zagłosować?

Aby zagłosować w konkursie należy:

Krok 1- zarejestruj się na http://podworko.nivea.pl
Krok 2 – odbierz na swojej skrzynce maila aktywacyjnego i kliknij „POTWIERDZENIE KONTA”

Krok 3 – zaloguj się na „podwórku NIVEA” i wybierz naszą lokalizację: woj. mazowieckie, powiat: legionowski, miejscowość Legionowo. Można również pobrać aplikację na smartfona i za jej pośrednictwem głosować w konkursie.

Serock też walczy

W ślad za Legionowem poszła również Gmina Serock. Jeśli uda jej się wygrać, plac zabaw powstanie przy Szkole Podstawowej w Serocku, ul. Pułtuska 68. Obecnie lokalizacja ta posiada 1001 głosów i 130. miejsce w rankingu (stan 27 maja).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *