LEGIONOWO. Gang fałszerzy grasował w Legionowie

2018-05-29 10:05:26

Legionowscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o próbę wprowadzenia do obrotu fałszywych banknotów euro o łącznej wartości ponad 37 tys. złotych. Zatrzymani próbowali sprzedać jednej z mieszkanek Legionowa, 20 podrobionych banknotów o nominale 500 euro.

Doskonała współpraca kryminalnych z Legionowa i Radomia potwierdziła się w ubiegłym tygodniu. Legionowscy policjanci, po wcześniejszej wymianie informacji z kolegami z Radomia, przystąpili do realizacji sprawy, która dotyczyła mogącej się odbyć na terenie powiatu legionowskiego podejrzanej wymiany walutowej.

Legionowscy kryminalni przystąpili do działań i na terenie Legionowa i zapobiegli skutkom transakcji walutowej, podczas której mieszkanka Legionowa zapłaciła 37 000 zł za 20 podrobionych banknotów, o nominale 500 euro każdy. Policjanci odzyskali 37 000 zł, zabezpieczyli fałszywą walutę i zatrzymali czterech mężczyzn, podejrzanych o puszczenie w obieg fałszywych banknotów euro. Podczas przeszukania samochodu i mieszkania jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli także porcję marihuany i nienależący do zatrzymanego dowód osobisty. Funkcjonariuszy wspierała w działaniach Prokuratura Rejonowa w Legionowie. Biegły potwierdził podejrzenia legionowskich śledczych dotyczące podrobionych banknotów.

Na wniosek policjantów i Prokuratury Rejonowej w Legionowie sąd aresztował 37-letniego Piotra K, 38-letniego Macieja R. oraz 39-letniego Krzysztofa Ś. na 3 miesiące. Podejrzani trafili do jednego z warszawskich aresztów śledczych. Prokuratura wobec czwartego z zatrzymanych Daniela J. zastosowała poręczenie majątkowe w wysokości 10 000 zł oraz policyjny dozór z obowiązkiem stawiania się na komisariacie 2 razy w tygodniu.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności przestępstwa. Za puszczanie w obieg podrobionych pieniędzy grozi do 10 lat więzienia.

KPP LEGIONOWO

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *