Facebook
LEGIONOWO. Chodnikiem nie przejdziesz, jezdnią nie pojedziesz

2016-11-28 9:40:35

Od pewnego czasu mieszkańcy informują nas o uciążliwych pracach remontowo-budowlanych na ulicach Jana Pawła I i na ul. Olszankowej.

Najpierw rozkopano chodniki, później nawierzchnie jezdni. Ponadto przy skrzyżowaniu Olszankowej i Jana Pawła powstała wielka dziura, którą zasypano tylko żwirem. W efekcie można tam urwać zawieszenie w samochodzie, a przy każdym deszczu w dziurze stoi woda.

Zastrzeżenia budzi także sam sposób prowadzenia prac. Jak poinformował nas jeden z mieszkańców, przed kilkoma dniami potrzebna była nawet interwencja Straży Miejskiej. Powodem było wykonanie wykopów jednocześnie po obu stronach drogi, co zmusiło dzieci uczęszczające do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Legionów Polskich 1914-1918, do marszu ruchliwą ulicą obok przejeżdżających samochodów. Sytuacja ta powtarza się niemal codziennie. – Po jednej stronie chodnika stoi znak przejście drugą stroną ulicy z powodu głębokich wykopów, a po drugiej stronie ulicy znaku nie ma, ale za to jest wykop, który blokuje przejście – informuje nas mieszkaniec. Czekamy na wyjaśnienia ratusza.

red.

Komentarze

12 komentarzy

 1. Przemek T odpowiedz

  Ludzie opanujcie się, a jak by wam metro na Olszankowej budowali to też byście płakali, że dziura w ulicy?! Wszystko wymaga poświęcenia, Warszawę po 1945 jak i cały kraj odbudowywano i nikomu nie przychodziło do głowy na takie narzekanie. Mamy kanalizację i wodę to się cieszmy, niech mieszkańcy Olszankowej też się doczekają wody.

  1. Victor odpowiedz

   Jakby budowali metro to po budowie byłoby posprzątane , byłyby kosteczki, klombiki i inne bajery a nie księżycowy syf. Rok temu było podobnie przy słynnym układaniu chodnika na Olszankowej. Teraz tylko czekać jak ci geniusze budowlani będą wylewać asfalt na śnieg.

 2. Daro odpowiedz

  Nikt nie neguje sensu budowy wodociągu
  Ale ….nie może być tak że firma budująca wodociąg pozostawia po sobie księżycowy krajobraz dziurawe drogi byle jak zasypane żwirem, rozgrzebuje jednocześnie chodnik po obu stronach ruchliwej drogi zmuszając dzieci idące do szkoły do marszu środkiem drogi
  Podejrzewam że przez całą zimę zostaniemy z praktycznie nieprzejezdną i zrujnowana drogą

  1. Daro odpowiedz

   Firma wykonująca wodociąg zwinęła się z miejsca robót pozostawiając kompletnie zrujnowaną drogę
   Owszem mieszkańcy będą mieli wodę ale za to przez nie wiadomo jaki czas będą mieli praktycznie nieprzejezdną drogę
   To ma być jakaś kara dla nich bo nie za bardzo rozumiem
   Jestem też bardzo ciekawy czy też pisałbyś o poświęceniu gdyby jakieś dziecko zmuszone do marszu ruchliwą ulicą zostało potrącone przez samochód
   Najlepiej się komentuje nie znając faktów2

 3. Patrycja Z. odpowiedz

  W końcu będzie doprowadzona normalna woda, a nie brunatna z własnego hydroforu. Mam małe dziecko i muszę do studni oligoceńskiej jeździć po wodę do picia.

 4. Wladek Myszynski odpowiedz

  Niedawno sprowadziłem się w okolice ulicy Olszankowej i chociaż tu w Legionowie coś się dzieje, jak planują to robią, a wodociąg to podstawa w XXI wieku! Ponad trzydzieści lat mieszkałem w Jabłonnie i nigdy nie doczekałem się wodociągu, nawet mojemu ojcu obiecywał sam Naczelnik Gminy w latach 70-tych, że za dekadę doprowadzą nam wodę i do dzisiaj NIE MA, nie wspominając o kanalizacji, która jest na całej Olszankowej. To jest dopiero problem!

  1. Victor odpowiedz

   Problem nie polega na tym, że robią. Polega na tym, że robią byle jak i niszczą pozostała infrastrukturę nie doprowadzając jej do właściwego stanu, Bylejakość, bylejakość i partactwo. Ale tak to jest jak się robi coś po “taniości”, bo kasa ma iść na ine głupoty typu pikniki z kiełbaskami.

 5. Nadal Nowa na Olszankowej odpowiedz

  Olszankowa to coraz wiecej nowych domow,rosna jak grzyby po deszczu,coraz wiecej mieszkańcow.I co?I nic.Ulica to dramat.Juz nie ma gorszej w miescie.Super wizytowka.Szkoda,ze dostajemy pozwolenia na budowe,placimy podatki,a jestesmy na szarym koncu tego dawniej fajnego miasta.Faktycznie ,zaprosmy Pana Radnego Smogorzwskiego i Pana Prezydenta Smogorzewskiego.Zapytajmy jak zyc,gdzie robic zakupy.Zapytajmy o hotele dla Ukrainskich hoteli.Zapytajmy o policje,ktorej nie ma.O samochody zaparkowane tak,ze juz sie nie da przejechac.Jest tu strasznie.Nie ma jak przejsc,przejechac,zakupy albo w smierdzacym sklepie albo w prywatnym markecie na Suwalnej.Miala byc Biedronka,a bedzie Park Seniora.Dla kogo?Chyba dla tych,co pija na osiedlu Mlodych w krzakach.Teraz beda to robic w lepszych warunkach.Sxkoda tylko,ze za nasze pieniadze.

 6. Victor odpowiedz

  I jest mała zaleta dziurawej ulicy. Całe towarzystwo zaczęło jeździć wolniej. Szkoda im samochodów. Niebezpieczne jest to, że kamienie potrafią “wystrzelić” spod kół i może być nieszczęście. Jak znam życie, w przyszłym roku będą pruć to co naprawią teraz by budować kanalizację deszczową. Ktoś kiedyś powiedział, że socjalizm to ciągły plac budowy. I miał rację. To co na Olszankowej nadaje się do muzeum PRLu. A Romek powinien tam być kustoszem

 7. Sasiadka z Olszankowej odpowiedz

  Może nasz wielmożny Radny zabierze głos i wreszcie coś dla nas zrobi.Chcemy nowego asfaltu na Olszankowej!!!Mamy dosc tych cudacznych firm,ktore pojawiaja sie w okolicy.Rok temu firma od chodnika …teraz o wody.A dzialeczki sie sprzedaje,pozwolenia na budowe daje,a tu nic ani sklepu,ani drogi,ani oświietlenia.

 8. Daro odpowiedz

  Cała ulica Olszankowa przypomina obecnie ser szwajcarski, dziury po wykopach zostały jedynie zasypane żwirem, zrujnowane, pozapadane pobocze drogi, przy każdym deszczu w każdej dziurze gromadzi się woda
  Czy wszystkie firmy które dostają zlecenia w tym rejonie muszą wykonywać prace wyjątkowo bezmyślnie ???

 9. Mieszkaniec Olszankowej odpowiedz

  Na Olszankowej potrzebny jest nowy asfalt po tych niby remontach. Obecnie jest dramatycznie, dziura goni dziurę.Przejazd tą ulicą jest niemalże niemożliwy. To prawdziwy horror.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *