Facebook


LEGIONOWO. Ciągłe awarie wind na stacji PKP Legionowo

2019-11-19 3:33:08

Mieszkańcy skarżą się na awarie wind w tunelu przy PKP Legionowo. Urząd Miasta Legionowo zapewnia jednak, że takie awarie są krótkotrwałe i ich naprawa trwa zazwyczaj kilkanaście minut


Jakiś czas temu pisaliśmy o awarii windy na kładce przy ulicy Parkowej, do której doszło 23 września br. Jak się okazało, z powodu braku części zamiennych, usuwanie awarii trwało aż 10 dni, czyli do 3 października br. Niedawno zwrócił się do nas mieszkaniec, który poinformował, iż z jego doświadczenia wynika, że windy łączące tunel na PKP Legionowo z peronami na stacji są wiecznie zepsute. – Parę razy w roku jeżdżę ze stacji Legionowo na lotnisko Chopina. Mam swoje lata i za każdym razem kiedy chce skorzystać z windy, aby wjechać z ciężką walizką na peron, ta jest zepsuta. Za zwyczaj jeżdżę w nocy, więc telefon do serwisu, według mnie, nie ma sensu – relacjonuje rozmówca. Z odpowiedzi uzyskanych od Urzędu Miasta w związku z awariami wind na kładce na ulicach Polnej/Wyszyńskiego wynika, iż platformy pionowe przy przejściu podziemnym Centrum Komunikacyjnego w Legionowie blokowane są średnio 10 razy w ciągu miesiąca na skutek niewłaściwego użycia przycisku stop przez pasażerów, pomimo udostępnionych instrukcji obsługi. Awarie w większości przypadków są krótkotrwałe (oczekiwanie na ich usunięcie to zazwyczaj kilkanaście minut niezbędne do przybycia pracownika serwisu). Niestety do zamknięcia numeru nie dowiedzieliśmy się ile tak częste awarie kosztują. Pozostaje również pytanie, czy w związku z dużą awaryjnością wind władze miasta planują ich zmianę na mniej awaryjny sprzęt.

Paulina Nowicka

Komentarze

4 komentarze

 1. taka ruda jedna odpowiedz

  bo prezydent nie zna sie na windach ale na babach to jest ekspertem 😉

 2. AA odpowiedz

  To samo będzie z windami na kładce Polna/Kwiatowa bo Prezydent uparł się że na Bukowcu zrobi dwie przeprawy – jedną górą, a drugą dołem (obie bez sensu)

 3. prawda czasu odpowiedz

  trzeba przypomnieć ze Legionowo przejeło obowiazek utrzymania wind na swój garb, zatrudnili swojego konserwatora pomysłowego który z braku dostępu do częsci zamiennych kombinował i pajacował. Dobrze ze prezydent przerwał te błazenade i z końcem roku obsługa wind będzie na powrót w gesti właścicIela czyli PKP PLK…….

  1. Prawda ekranu odpowiedz

   Prezydent przerwal blazenade, ktorej sam byl autorem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *