LEGIONOWO. Ciemne chmury nad Romanem Smogorzewskim – Sprawdzą, czy prezydent złamał prawo

2018-02-04 8:58:39

Do Rady Miasta Legionowa wpłynął wniosek dotyczący uchylenia mandatu prezydentowi. Romanowi Smogorzewskiemu. Wnioskodawca sugeruje, że prezydent prowadzi działalność gospodarczą, czego nie powinien łączyć ze sprawowaną funkcją. Sam prezydent w jednym z wywiadów mówi o sprawie: „Głupawy wniosek”. Zajmie się nią teraz komisja rewizyjna w miejskim ratuszu.

Wniosek o uchylenie mandatu prezydentowi Romanowi Smogorzewskiemu, adresowany bezpośrednio do Rady Miejskiej w Legionowie, wpłynął 24 stycznia. W uzasadnieniu wniosku jego autor stwierdza: „Prezydent miasta Legionowo prowadzi działalność gospodarczą w zakresie wynajmu (dzierżawy) nieruchomości oraz obrotu nieruchomościami. Działalność ta jest niezgłoszona do ewidencji działalności gospodarczej”. Autor wniosku twierdzi, że niektóre z nieruchomości, o których pisze, w dużej mierze pochodzą z licytacji komorniczych.

Wniosek ws. prezydenta powinien zostać skierowany do dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej – uważa radny Leszek Smuniewski

Na sesji rady miasta, która odbyła się w środę, nie doszło jednak do rozpatrzenia wniosku, gdyż większość radnych z tzw. koalicji prezydenckiej skierowała go do komisji rewizyjnej. – Nie było szansy na sesji rady miasta, żeby wysłuchać wyjaśnień pana prezydenta, ponieważ przewodniczący rady nie wprowadził takiego punktu pod obrady – mówi nam miejski radny Leszek Smuniewski. – Uważam, że wniosek powinien zostać skierowany do dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej. I to na tym poziomie właściwe organy państwowe powinny rozstrzygać, czy działania podejmowane przez prezydenta są działalnością gospodarczą, czy nie. Przy całym szacunku do radnych z komisji rewizyjnej – nie uważam, żeby mieli wystarczające kompetencje w tym zakresie. Mój wniosek jednak został odrzucony – podkreśla radny.

Obecny na posiedzeniu rady prezydent nie odniósł się do zarzutów stawianych we wniosku. Jedynym jego komentarzem była opinia wypowiedziana dzień po wpłynięciu pisma – notabene jeszcze zanim o jego istnieniu dowiedzieli się miejscy radni, adresaci

wniosku – dla miejscowych mediów, w której skwitował, że jest to „głupawy wniosek” oponenta politycznego. Skierowaliśmy do prezydenta prośbę o odniesienie się do stawianych mu zarzutów, jednak do momentu wysłania gazety do druku nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Opinię komisji rewizyjnej powinniśmy poznać pod koniec lutego.

Natalia Karcz-Kaczkowska 

Komentarze

13 komentarzy

 1. Edyta odpowiedz

  Druga część tytułu jest idiotyczna “Sprawdzą czy prezydent złamał prawo”. Kto sprawdzi? Hydraulik? a jakie on i inni z tej komisji mają pojęcie o prawie i jego interpretacji. Mimo że na medycynie i polityce znają się wszyscy Polacy to oddanie tej sprawy do komisji rewizyjnej to kpina z wymiaru sprawiedliwości i ludzi. A tak na marginesie, to gdzie są odpowiednie służby i organy państwa?

  1. MÓJ CI ON MÓJ odpowiedz

   do medycyny i polityki pasuje jeszcze złodziejstwo 😉

 2. Angelika odpowiedz

  Czytam od kilku dni te artykuły, zastanawiam się, czym są spowodowane te hejty… Gdyby miał coś za uszami, to US już dawno by to wykrył, oni nie patrzą kim jesteś, tylko czy kradniesz… Rewizyjna to jedno, rada to drugie, ale US i Wojewoda to trzecie…

  1. Marcin odpowiedz

   chyba “Angeliko” udajesz, że nie wiesz, jak działa LMS, prawda?

 3. Seba odpowiedz

  Smuniewski następny debil. Niech przeczyta czym się zajmuje Krajowa Informacja Skarbowa.

 4. urojone zara odpowiedz

  absolwent histeri Politycznej to ten na pierwszym planie bo ten w tle taki zawsze lekko usmiechniety to typowy matolomatyk, w/g jego interpretacji 960 jest dużo wieksze niż 1000……..;)

 5. Radosław Rumian odpowiedz

  A kto wybrał tego prezydenta i radę?

 6. kocham swoje miasto odpowiedz

  powtarzam tylko deubekizacja oczysci naszą doline kamieni…….

  1. Marcin odpowiedz

   wtedy pierwszy poleci prezes spółdzielni mieszkaniowej 🙂

 7. Miro odpowiedz

  W skład komisji rewizyjnej wchodzą, Mr Teatrzyk, Disco- POlo, hydraulik i cieciowa z SML-W wszyscy od romka to wynik ich badań będzie taki jak oni sami

 8. Prawda Legionowska odpowiedz

  Prawda jest taka w skład komisji rewizyjnej większość stanowi sympatycy Pana Prezydenta, więc wniosek odrzucą. Z drugiej strony taki wniosek ten nie spełnia warunków prawnych aby dać go na radę. Przewodniczący powinien przyjąć wyjaśnienia Pana Prezydenta a wniosek powinien być skierowany do innego organu w celu zbadania.

 9. Mieszkaniec Legionowa odpowiedz

  Arogancja Romana nie zna granic już dawno powinien siedzieć

 10. Roman i Hanka odpowiedz

  Przecież wiadomo jakie będzie stanowisko komisji rewizyjnej i całej rady miasta. Istotne będzie dopiero stanowisko w sprawie organu odwoławczego, centralnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *