Facebook

LEGIONOWO. Ćwierć kilograma amfetaminy w toalecie

2017-01-03 11:07:09

Działania policjantów wydziału kryminalnego zakończyły się zatrzymaniem mężczyzny, któremu w prokuraturze przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze przy 31-latku oraz w jego mieszkaniu znaleźli 258 gramów amfetaminy oraz przeszło 5 grama mefedronu. Rafałowi S. za posiadanie znacznej ilości narkotyków, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Policjanci z wydziału kryminalnego w Legionowie objęli obserwacją jeden z bloków, gdzie według ich informacji mieszkaniec posiada nielegalne środki. W pewnej chwili pod adres podjechał samochód, z którego wysiadł mężczyzna będący w zainteresowaniu kryminalnych. Na widok policjantów mężczyznę „zmroziło”. Sięgnął do kieszeni kurtki i odrzucił od siebie białą foliową torebkę. Policjanci szybko sprawdzili biały proszek wyglądem przypominający amfetaminę.

Kiedy funkcjonariusze sprawdzili mieszkanie, w którym przebywał Rafał S., w toalecie za sedesem ujawnili zawiniętą w folię substancję krystaliczną, która później okazał się mefedronem. Policjanci podczas przeszukania znaleźli także elektroniczną wagę.
Rafał S. został zatrzymany, a nielegalne substancje przekazane do dalszych badań. Analiza zabezpieczonych substancji potwierdziła, że środki to amfetamina o wadze 258 gramów oraz przeszło 5 grama mefedronu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutu za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Za to przestępstwo może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *