LEGIONOWO. Ćwierć kilograma amfetaminy w toalecie

2017-01-03 11:07:09

Działania policjantów wydziału kryminalnego zakończyły się zatrzymaniem mężczyzny, któremu w prokuraturze przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze przy 31-latku oraz w jego mieszkaniu znaleźli 258 gramów amfetaminy oraz przeszło 5 grama mefedronu. Rafałowi S. za posiadanie znacznej ilości narkotyków, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Policjanci z wydziału kryminalnego w Legionowie objęli obserwacją jeden z bloków, gdzie według ich informacji mieszkaniec posiada nielegalne środki. W pewnej chwili pod adres podjechał samochód, z którego wysiadł mężczyzna będący w zainteresowaniu kryminalnych. Na widok policjantów mężczyznę “zmroziło”. Sięgnął do kieszeni kurtki i odrzucił od siebie białą foliową torebkę. Policjanci szybko sprawdzili biały proszek wyglądem przypominający amfetaminę.

Kiedy funkcjonariusze sprawdzili mieszkanie, w którym przebywał Rafał S., w toalecie za sedesem ujawnili zawiniętą w folię substancję krystaliczną, która później okazał się mefedronem. Policjanci podczas przeszukania znaleźli także elektroniczną wagę.
Rafał S. został zatrzymany, a nielegalne substancje przekazane do dalszych badań. Analiza zabezpieczonych substancji potwierdziła, że środki to amfetamina o wadze 258 gramów oraz przeszło 5 grama mefedronu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutu za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Za to przestępstwo może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *