LEGIONOWO. Cyberprzemoc – zajęcia dla uczniów SP nr 8

2020-01-23 6:56:47

Zagrożenia w Internecie były tematem spotkania zorganizowanego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie. Policjantka prowadzące spotkanie przestrzegały młodzież przed niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych i zawieraniem podejrzanych znajomości w sieci. Przedstawicielka z legionowskiej komendy tłumaczyła, że popełnianie przestępstwa w Internecie jest tak samo karalne jak w realnym świecie

Cyberprzestępczość to temat, który policjanci poruszają podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą. O tym, jakie zagrożenia można spotkać w Internecie, policjanci mówią bardzo często spotykając się z uczniami szkół w całym powiecie. Podczas rozmów z młodzieżą tłumaczą, że udostępnianie zdjęć, adresów oraz innych danych osobowych mogą wykorzystać internetowi przestępcy, którzy często podszywają się pod małoletnich, po to żeby wzbudzić ich zaufanie i nawiązać znajomość.

Policjantka z legionowskiej komendy- sierż. szt. Agata Halicka podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie starała się uczulić młodzież na istnienie cyberprzestępców i cyberprzemocy.

Podawały także liczne przykłady – obrazujące uczniom, w jaki sposób można popełnić przestępstwo w Internecie oraz jak cyberprzestępca może wykorzystać zdobyte w sieci informacje.

Spotkanie miało również uzmysłowić uczniom, że przezorność i ograniczone zaufanie, to cechy które powinien mieć w sobie każdy młody internauta surfujący w sieci.

podkom. Justyna Stopińska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *