LEGIONOWO. Czujni sąsiedzi powstrzymali włamywaczy

2017-01-19 10:56:08

Policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy już po kilku minutach od powiadomienia przez czujnego sąsiada o włamaniu, zatrzymali na gorącym uczynku 31-letniego Jarosława A. oraz 46-letniego Andrzeja K. Mężczyźni podejrzani są o usiłowanie kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań w bloku przy ul. Zegrzyńskiej. Sąd zdecydował o umieszczeniu podejrzanych w areszcie.

Było około 18 w piątek 6 stycznia, kiedy jeden z mieszkańców przy ul. Zegrzyńskiej w Legionowie spojrzał przez okno. Na balkonie jednego z bloków zobaczył mężczyznę, który „majstrował” przy oknie. Po chwili mężczyzna dostał się do środka, a świadek zobaczył poruszające się światło latarki w ciemnym mieszkaniu. Jak się później okazało mieszkanie było puste gdyż właściciel wyjechał.

Czujny sąsiad od razu powiadomił Policję dzwoniąc od numer alarmowy. Dyżurny kiedy odebrał zgłoszenie bezzwłocznie zareagował. Wysłał załogę, która była najbliżej miejsca zdarzenia. Był to patrol drogówki.

Kilka minut potrzebowali policjanci, aby na gorącym uczynku zatrzymać jak się okazało nie jednego, a dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o usiłowanie kradzieży z włamaniem.

Mężczyźni nie zdążyli nic ukraść. Po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu, a legionowscy śledczy wspólnie z prokuraturą zaczęli zbieranie materiału dowodowego.
Po zgromadzeniu dowodów 31-letniemu Jarosławowi A. oraz 46-letniemu Andrzejowi K. zostały przedstawione zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę i prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozić im może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

171-132737

Funkcjonariusze nie wykluczają, że mężczyźni mogą mieć związek z innymi przestępstwami i nadal pracują nad sprawą.

Policjanci apelują o sąsiedzką solidarność. W przypadku podejrzanych osób lub odgłosów dochodzących od sąsiada, gdy wiemy, że nie ma go w domu nie powinniśmy się wahać i natychmiast dzwonić na Policję pod bezpłatnym nr tel. 997.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *