Facebook

LEGIONOWO. Czy na Olszankowej powstanie blok?

2020-11-25 8:24:03

Legionowska firma budowlana Wójcik Development wystąpiła do Urzędu Miasta z wnioskiem o pozwolenie na budowę 4-piętrowego bloku. Pierwszy wniosek został odrzucony. Jednak deweloper na początku października złożył kolejny


W wakacje do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę 4-piętrowego bloku na jednej z działek przy
ul. Olszankowej w Legionowie. Z wniosku wynikało, że deweloper chce zbudować 115 mieszkań oraz 165 miejsc parkingowych. Cała inwestycja miałaby zostać zrealizowana w oparciu o specustawę deweloperską.

Nie uzupełnił braków formalnych

Jak udało nam się dowiedzieć, wniosek firmy Wójcik Development został jednak odrzucony ze względu na braki jakie pojawiły się ww. wniosku. Na początku października do Urzędu Miasta wpłynął kolejny wniosek tego samego dewelopera o wydanie pozwolenia. Jeśli nie będzie w nim wspomnianych wcześniej braków formalnych już pod koniec roku na terenie przeznaczonym pod budowę magazynów lub zabudowę usługową zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego może powstać kolejny blok.

Na razie informacji brak

Zadzwoniliśmy do radnego Mirosława Grabowskiego, który powiedział nam, że w ostatnim czasie nie słyszał nic nowego w tej sprawie. Być może wynika to braków formalnych, jakie mogły wystąpić w złożonym miesiąc temu wniosku. Co ciekawe ustawa o którą opiera się deweloper pozwala na maksymalne skrócenie drogi i rozpoczęcie budowy, jeżeli nie jest ona sprzeczna z ogólnymi zapisami znajdującymi się w Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Jeżeli tym razem deweloper nie dopuścił się braków formalnych już na początku grudnia powinna być znana odpowiedź na pytanie czy na Olszankowej powstanie 4-piętrowy blok. Do sprawy będziemy wracać.

Komentarze

5 komentarzy

 1. tomek odpowiedz

  Pytanie jest takie: – czy Romek wziął w łapę i ile wziął od developerów, za możliwość stawiania bloków, gdzie popadnie?
  Może da się zrobić zbiórkę i zebrać tyle żeby stąd *********li

 2. Jakub odpowiedz

  No i lądowisko, niech wybudują bo tu to tylko już helikopter pozostaje do komunikacji. Olszankowa pęka w szwach. A parkować gdzie będą goście, drugie samochody???

  1. Victor odpowiedz

   Chyba latać nie wolno z uwagi na komin. Może metro to rozwiąże, w końcu to taki mocny developer nie pociągnie tunel na Wawa Gdańską, czemu nie?

 3. Victor odpowiedz

  Chyb się dobrze sprzedadzą te mieszkania. Każdy marzy by mieszkać przy planowanym składowisku odpadów, przy spalarni śmieci w PEC i przy bocznicy kolejowej. Coś pięknego!!!

 4. Abrakadabra odpowiedz

  Wybudują blok, a za rok czy dwa za potem wybudują im spalarnię odpadów do kompletu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *