LEGIONOWO. Czy ograniczą ruch na ul. Kwiatowej?

2020-11-05 9:20:02

Prezydent wyraził chęć podjęcia rozmów z mieszkańcami protestującymi przeciwko budowie tunelu Polna-Kwiatowa, na temat spowolnienia ruchu i wyeliminowania ciężarówek z ul. Kwiatowej

28 października, podczas Komisji Rozwoju, która miała miejsce na dzień się dzień przed podpisaniem umowy na budowę nowego tunelu (Polna – Kwiatowa) odbyła ożywiona dyskusja na temat rozwiązań układu drogowego w tym rejonie.

Nowe rozwiązania drogowe

Okazuje się, że ratusz wycofuje się z budowy ślimaków, które miały łączyć DK61 z ul. Szwajcarką. Zdaniem mieszkańców, szkoda że porzucono ten pomysł, bo byłaby to kolejna bezkolizyjna przeprawa w tym rejonie. Wiadukt przestałby być eksterytorialny i dzielić miasto, tylko wkomponowany zostałby w układ komunikacyjny miasta. Powodem rezygnacji podobno jest brak zgody inwestora na bezpłatne udostępnienie gruntu.

Budowa galerii nadal aktualna

Zaplanowano również poszerzenie ul. Wąskiej, aby zapewnić dwukierunkowy ruch w kontekście planowanej wciąż w tym rejonie galerii handlowej przy wiadukcie. Prezydent Smogorzewski stwierdził, że ma informacji, aby plany budowy galerii zostały porzucone. Ponadto, choć nie ma obecnie takich planów, to w opinii przewodniczącego rady Ryszarda Brańskiego, w przyszłości dojdzie do połączenia ul. Kwiatowej, na wprost, z obwodnicą Jabłonny. W ten sposób powstałby nowy ciąg komunikacyjny.

Protesty mieszkańców

Przeciwko budowie przeprawy na Bukowcu, w miejscu obecnego przejazdu, nadal protestują mieszkańcy. Ich zdaniem, tunel będzie wyższy niż ogłaszano podczas konsultacji społecznych i umożliwi to przejazdy dużych ciężarówek przez ich dzielnicę. Dlatego mieszkańcy żądają  budowy drugiej przeprawy w centrum miasta np. w ul. Krasińskiego. Podczas obrad Komisji , prezydent Smogorzewski wyraził chęć podjęcia rozmów z protestującymi. Ich tematem ma być spowolnienie ruchu i wyeliminowanie ciężarówki z ul. Kwiatowej. Protestujący pozytywnie oceniają tę deklarację i uważają, że w przypadku jej spełnienia, protesty mogłyby zostać wygaszone.

Paulina Noiwicka

Komentarze

7 komentarzy

 1. maciej odpowiedz

  czy przed wjazdem do tunelu nie mozna zrobic kamer i zakazu wjazdu dla ciezarowek? 1 2 3 taka ciezarowka przejedzie i trakersi beda wiedzieli za 2 tygodnie ze tam nie mozna jezdzic…

  1. Dari odpowiedz

   Przed tunelem można zainstalować bramkę z odpowiednim oznaczeniem. Lepiej jak jakiś wariat zablokuje się na bramce niż w tunelu.

  2. Agata odpowiedz

   Oczywiście że można, co więcej, tam już jest kamera monitoringu miejskiego. Ale prezydent nic nie robi, więc ludzie już mają dość.

  3. Victor odpowiedz

   maciej, całkowita racja.

 2. miro odpowiedz

  Tak blokujmy to wszystko i stójmy w korkach po 30 minut pod tymi domami. Ręce opadają …….

  1. Rysio odpowiedz

   Już nie przesadzajmy z tymi korkami. Na wiosnę, po otwarciu przebudowanej DK61 korki znikną, swobodnie będzie można przejechać wiaduktem. Jak ktoś, zamiast przejechać płynnie wiaduktem za to o minutę dłużej, wybierze stanie przed zamkniętymi rogatkami 30 minut, to już jego decyzja. Skoro tak lubi…

 3. Cwks odpowiedz

  Należy podkreślić, że to bezczynność prezydenta jest źródłem tego całego konfliktu o tunel. Gdyby prezydent wcześniej rozwiązał problem hałasu i ciężarówek, mieszkańcy by nie protestowali. Trudno się dziwić, że wobec takiego podejścia prezydenta mogą już nie wierzyć w jakiekolwiek jego zapewnienia. W pełni uzasadnia to protesty, łącznie z robieniem wszystkiego aby budowę przeprawy opóźnić bądź zablokować. Romanie obudź się, czasy się zmieniły, ludzie są świadomi swoich praw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *