LEGIONOWO. Czy tu działa szkoła?

2019-07-02 8:43:21

Obiekt przy ul. Parkowej 27 został oddany do użytku jako centrum szkoleniowo-sportowe. Od lat jednak działa tam szkoła. Miasto teren sprzedało po niższej cenie, ponieważ miał być on przeznaczony pod usługi sportu


Władze miasta uchylają się od odpowiedzi, czy działalność prowadzona w placówce przy ul. Parkowej 27B jest zgodna z zapisami planu miejscowego. Wcześniej tłumaczono, że działkę sprzedano bez przetargu po niewygórowanej cenie, określonemu podmiotowi, właśnie dlatego, ze może być tam prowadzony tylko ściśle określony rodzaj działalności – usługi związane ze sportem. W 2015 r. miejska spółka KZB sprzedała prywatnej firmie, bez przetargu, działkę przy ul. Parkowej, znajdująca się na terenie przyległym do stadionu miejskiego. W decyzji na odlesianie terenu pod inwestycję była początkowo mowa o budowie szkoły sportowej. Dopiero później działająca jako pełnomocnik KZB, współwłaścicielka prywatnej firmy (późniejszego nabywcy działki), wystąpiła o zmianę polegającą na zastąpieniu zapisów o szkole sportowej zapisami o centrum sportowo-szkoleniowym. W konsekwencji we wszystkich późniejszym dokumentach dotyczących tej inwestycji (również w projekcie budowlanym) występowało już centrum sportowo-szkoleniowe.
Obiekt ten został też odebrany jako centrum sportowo-szkoleniowe, a nie szkoła. Tak jest w wydanym przez starostę dla KZB pozwoleniu na budowę, wydanym przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego pozwoleniu na użytkowanie obiektu oraz w opinii Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. Jenak działająca przy ul. Parkowej 27B placówka „jak każda szkoła” otrzymuje dotację z budżetu Gminy Legionowo.
Spółka w wielu miejscach reklamuje się obwieszczając, że przy ul. Parkowej prowadzi szkołę.

Paweł Szyling

Komentarze

11 komentarzy

 1. i sru z grubej rury odpowiedz

  a zmacie taka instytucje jak CBA, wystraczy wykrecic numer i poromawiac o faktach 😉 maja sprawdzone sposoby na weryfikacje .Ostatnio wygrneli cała dyrekcje MPWiK za przekrety…..

 2. Co innego w papierach odpowiedz

  A dla mnie to doszło w tej sprawie do oszustwa. Dostali teren bez przetargu tylko dlatego (tak tłumaczyli), że mogła być tam prowadzona (zgodnie z planem zagospodarowania) tylko działalność sportowa. a potrzebowali ten teren pod prywatną szkołę. Tak tanio by działki na oświatę w takim miejscu nie dostali. Dlatego pokombinowali w papierach i wpisali, że będzie centrum sportowo-szkoleniowe. A działa tam szkoła więc doszło do oszustwa. Co innego w papierach, a co innego w rzeczywistości 🙁

 3. Eee odpowiedz

  Artykuł dno szuka sensacji tam gdzie jej nie ma.Sezon ogórkowy o czymś trzeba pissc

 4. Agencja Wywiadu Strategicznego odpowiedz

  Czy tu działa szkoła?
  Na zdjęciu widać kraty w oknach.
  Może pod tymi szyldami (przykrywkami), działa jakaś specjalna, tajna szkoła dla ……..?

  1. Ktoś odpowiedz

   Tak tu działa szkoła. Nie wiem gdzie tu widzisz kraty ale aż się zaśmiałam

  2. Hans Kloss ps. Janek - krypt. J-23 odpowiedz

   Ciepło, ciepło……
   Być może w tej tajemniczej szkole, Narodowe Centrum Kryptologii w Legionowie szkoli swoje kadry?

   Ku chwale Ojczyzny!
   Hans Kloss ps. Janek – krypt. J-23

   1. Ktoś odpowiedz

    Jasne XDDD

   2. Hermann Brunner odpowiedz

    Teraz działają pod nazwą Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Pamiętaj Hans, że zawsze jestem twoim przyjacielem.

 5. Blabla odpowiedz

  Czy tu działa szkoła?
  Nie kurcze, te banery, które tam wiszą to tylko ozdoba ogrodzenia…

 6. Romek odpowiedz

  O co chodzi w tym artykule: autor w tytule zadaje pytanie “Czy tu działa szkoła?”, a zaraz dalej pisze “Od lat jednak działa tam szkoła” i na końcu pisze “Spółka w wielu miejscach reklamuje się obwieszczając, że przy ul. Parkowej prowadzi szkołę”?.
  Może to przez te upały i w redakcji przydałby się klimatyzator?

 7. Ola odpowiedz

  Czy tu działa szkoła?
  W czym problem sprawdzić, że tam działa szkoła i to na poziomie dużo wyższym od jej publicznych odpowiedników na terenie Legionowa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *