LEGIONOWO. Dawid na Uniwersjadzie

2015-07-13 8:20:58

Miesiąc po letnich Mistrzostwach Polski, zawodnik UKS Delfin Legionowo Dawid Szulich, reprezentował Polskę na Letniej Uniwersjadzie. Letnie Igrzyska Olimpijskie studentów, są jedną z najważniejszych imprez sportowych na świecie. Tym razem odbywały się w Korei Południowej, gdzie legionowianin wystartował w trzech konkurencjach.

Uniwersjada odbyła się od 4 do 14 lipca w mieście Gwangju, gdzie podczas zawodów w 21 dyscyplinach uczestniczyło ponad 12 tysięcy zawodników z całego świata. Dzięki temu w 1,5 mln Gwangju powstało małe miasteczko tętniące sportem.
23. miejsce na 100 metrów stylem klasycznym
Pływanie było jedną z najliczniej obsadzonych konkurencji wraz z Dawidem na pływalni ścigało się prawie 800 zawodników. Polska kadra liczyła zaledwie 11 osób. Swoje starty Dawid rozpoczął już pierwszego dnia na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Nie może jednak zaliczyć tego startu do udanych. 23 miejsce i czas sporo odbiegający od jego najlepszych rezultatów. – Bardzo liczyłem na dobry występ na tym dystansie. Pomimo krótkiej przerwy pomiędzy Głównymi Mistrzostwami Polski a Uniwersjadą czułem, że mogę się znacznie poprawić. Mój start opóźnił się o pół godziny, przez co organizm popadł w dół energetyczny i nie potrafiłem wykrzesać z siebie wystarczająco dużo energii. Duży wpływ miała zmiana czasowa, różnica miedzy Polska a Koreą to 7 godzin, a 3 dni aklimatyzacji to zdecydowanie za mało. Technicznie wyglądało to dobrze wiec nie mogłem się załamywać i czekałem na kolejny start – podsumował Dawid.
10. miejsce na 50 metrów stylem klasycznym
4 dni później Dawid płynął na dystansie 50 metrów klasykiem. Wszedł do półfinału z 10 czasem 27,97 sekund. Po zaciętej walce, legionowianin w pierwszym półfinale dopłynął na 3 miejscu (27,95). Ostatecznie do finału zabrakło 0,02 sekundy, a czas z półfinału wystarczył by uzyskać 10 lokatę. Jak powiedział Dawid – Dwa równe występy cieszą, zabrakło odrobiny szczęścia by móc ścigać się o medale. Czułem niedosyt, choć zrobiłem co mogłem na daną chwilę. Oczywiście wyciągniemy wraz z trenerem wnioski aby jak najmniej było takich sytuacji. Są również plusy tego startu. To nad czym mocno pracowaliśmy w tym roku, a mianowicie start, wyszedł tak jak powinien. Ściganie się z czołówką światową nie wybacza żadnych błędów – podsumował Dawid.
W sztafecie 7. miejsce
Ostatniego dnia zawodów odbyły się wyścigi sztafetowe 4×100 metrów stylem zmiennym. Polska sztafeta wystąpiła w składzie: Krzysztof Morawski, Dawid Szulich, Michał Poprawa i Filip Wypych. Poranne eliminacje zakończyły się awansem do finału z bardzo dobrego 5. miejsca. W sesji wieczornej zmęczenie już dało o sobie znać. Jedynie legionowianin zdołał odrobinę poprawić czas z eliminacji, jednak strata pozostałych zawodników była zbyt duża. Finał zakończył się dla naszych 7. miejscem. – Sztafeta to zawsze najatrakcyjniejszy wyścig, wywołuje mnóstwo pozytywnych emocji. Czołówka okazała się zbyt mocna ale mogliśmy walczyć o 6. miejsce. Nie mieliśmy rezerwowych składów tak jak inne zespoły by oszczędzać siły na finał i najbardziej odbiło się to na moich kolegach z drużyny. Mimo to jestem zadowolony – podsumował nasz zawodnik.

żródło: UM Legionowo

Zdjęcie: Dawid Szulich

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *