LEGIONOWO. Dewastują plac zabaw za ponad 2 mln. Urząd przyoszczędził na monitoringu

2022-04-27 8:39:10

Integracyjny plac zabaw na os. Jagiellońska został zdewastowany już dzień przed otwarciem. Władze miasta zaapelowały do mieszkańców „o wsparcie i dbanie o wspólne dobro”, zamiast od samego początku od razu zamontować monitoring


8 kwietnia br. plac zabaw zlokalizowany między blokami pomiędzy ul. Broniewskiego i Jagiellońską został oficjalnie otwarty. Jeszcze przed jego otwarciem doszło do dewastacji zamontowanych urządzeń. Z naszych informacji wynika, że plac został zdewastowany kolejny raz kilka dni po otwarciu. Co ciekawe już po pierwszej „dewastacji” zastępca prezydenta Piotr Zadrożny wraz z radnymi z Porozumienia Samorządowego (ugrupowanie prezydenta Romana Smogorzewskiego) na portalu facebook wystosowali apel do mieszkańców os. Jagiellońska w sprawie doglądania miejsca zabaw.

Mirosław Grabowski

„Integracyjny plac zabaw na osiedlu Jagiellońska to wyjątkowe miejsce i jedyne w swoim rodzaju w naszym mieście. Znalazły się tu urządzenia służące zarówno małym jak i dużym użytkownikom. Tak więc są huśtawki, domki, zjeżdżalnie dla dzieci ale również znalazła tu swoje miejsce mała siłownia plenerowa, która może służyć dorosłym. Całość tego terenu stanowi przestrzeń otwartą co nie zawsze jak widać się sprawdza. Zabrakło tu jednego elementu, czujnego oka „Wielkiego Brata”. Już w pierwszych dniach funkcjonowania ten plac zabaw doświadczył aktów wandalizmu. Dlatego wspólnie z radnym Bogdanem Kiełbasińskim wystąpiliśmy z wnioskiem do Pana Prezydenta o montaż w tym rejonie kamer monitoringu miejskiego. Mamy nadzieję, że objęcie tego terenu monitoringiem miejskim będzie działać prewencyjnie na potencjalnych amatorów niszczenia naszego wspólnego mienia. Pozwoli to również na skuteczne ściganie sprawców tych działań. Przecież to nasze wspólne dobro na wybudowanie którego wydatkowaliśmy ponad 2,4 mln złotych. Mam nadzieję, iż ten wniosek zostanie szybko zrealizowany.” – mówi radny Mirosław Grabowski.

red.

Komentarze

2 komentarze

  1. tadek odpowiedz

    Prezydent zbudował mieszkańcom taki ładny plac zabaw to chyba powinni to uszanować i go chronić przed wandalami.Na przykład mieszkańcy najbliższych budynków gdzie są liczni emeryci mogliby zrobić tam nocne dyżury albo nawet dyżury 24 godzinne i całą dobe pilnowac tego placu.

    1. Mieszkaniec odpowiedz

      A głowa to cię nie boli ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *