LEGIONOWO. Deweloper kupił działkę

2015-12-18 2:30:27

Deweloper z Mińska Mazowieckiego wygrał przetarg na zakup działki położonej w samym centrum Os. Piaski. Wedle nieoficjalnych informacji Skarb Państwa wzbogaci się o kwotę ponad 2 mln zł. Co stanie się teraz z kupcami i przychodnią od lat działającymi na tym terenie?
Niedawno Agencja Mienia Woskowego ogłosiła przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki położonej w Legionowie przy ul. Zegrzyńskiej z tzw. blaszakami. Nieruchomość ta bezpośrednio sąsiaduje z działką, którą zamierza zabudować miasto, a którą to budowę oprotestowały Wspólnoty Mieszkaniowe z Os. Piaski. Miasto na prośbę kupców stanęło do licytacji o tą działkę w ostatni piątek 11 grudnia, jednakże w uchwale zastrzegając, że przeznacza niespełna 1,6 mln zł na ten cel. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, dlatego stanowiła łakomy kąsek dla deweloperów, którzy jak można było się domyślać, stanęli do przetargu. Wedle nieoficjalnych informacji przetarg wygrała firma P.H.U. Partner z Mińska Mazowieckiego, która wydała 2,03 mln zł na ten cel. Firma ta, działa w branży deweloperskiej i wybudowała chociażby dwa bloki na Os. Piaski. Co stanie się teraz z blaszakami kupców na tym terenie? Można się jedynie domyślać, ale z pewnością powstanie w tym miejscu blok.

O pozorowanych działaniach ze strony prezydenta, który w imieniu miasta miał stanąć do przetargu na zakup działki, przekonywali opozycyjni radni. Dowodzili, że grunt w tak atrakcyjnym miejscu jest dużo droższy i że należałoby kwotę maksymalną podnieść nawet do 3 mln zł, aby mieć jakiekolwiek szanse w licytacji. – Tworzymy pewną iluzję, że miasto jest zainteresowane zakupem działki, ale z przyczyn ekonomicznych i tak jej nie kupimy – przekonywał na ostatniej sesji, radny Leszek Smuniewski.

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *