LEGIONOWO. Deweloperzy nieleganie usuwają drzewa w rejonie ul. Olszankowej

2020-03-12 6:34:16

Nazajutrz po naszej interwencji, Straż Miejska przybyła na miejsce nielegalnej wycinki drzew pomiędzy ulicami Olszankową i Herberta. Wcześniej otrzymaliśmy informacje, że nie wydano żadnego pozwolenia na wycinkę drzew w tym rejonie

Od kilku tygodni docierają do nas sygnały od mieszkańców ul. Olszankowej dotyczące agresywnej działalności deweloperów oraz brak jakiejkolwiek strategi rozwoju tej części miasta. Na małej przestrzeni, w gęstej zabudowie powstaje olbrzymia ilość budynków z lokalami mieszkalnymi. Niedawno w tym miejscu nielegalnie wycięto 83 drzewa. Do wycinki, jak informują władze miasta, doszło na terenie działki nr 19/9 z obrębu 69. Obecnie powstaje tam już osiedle mieszkaniowe. Prawdopodobnie będzie to kontynuacja szeregowej zabudowy ciągnącej się od ul. Olszankowej w głąb, w kierunku cmentarza. Następnie dwa tygodnie temu, dotarły do nas informacje od mieszkańców o kolejnej nielegalnej wycince drzew na sąsiedniej działce. Informacje takie zostały też przekazane straży miejskiej. Według informacji jakie otrzymaliśmy, patrol straży miał pojawić się na miejscu, ale niczego nie stwierdził i zaraz odjechał. – Straż Miejska nie stwierdziła wycinania drzew w tej okolicy – poinformował redakcję Kamil Stępkowski z legionowskiego magistratu. Na dowód tego, że zdarzenie takie miało jednak miejsce przesłano nam obecnie zdjęcia, na których widać kilkanaście ściętych brzóz. Urząd Miasta Legionowo nic nie wiedział na temat wycinki – Nie wydawano żadnego pozwolenia – poinformował lakonicznie Stępkowski. Według mieszkańców, niepokojące jest to, że władze nie panują nad sytuacją. Kolejną nielegalną wycinkę drzew nie odkryły bowiem miejskie służby, ale sami mieszkańcy. Dzień po naszej interwencji na miejsce wycinki po raz kolejny przyjechała Straż Miejska. Jak poinformowali nas okoliczni mieszkańcy, mundurowi przeprowadzili wizję lokalną, rozmawiali z mieszkańcami i robili zdjęcia wycince. Niestety do zamknięcia numeru nie otrzymaliśmy informacji, co przyniosła ta interwencja Straży Miejskiej. Do tematu będziemy wracać.

WD

Komentarze

1 komentarz

  1. Dariusz odpowiedz

    Na Olszankowej od dawna źle się dzieje. Prosimy urzędy o pomoc, ale odpowiedzi albo brak albo mówią, ze wszystko jest zgodne z prawem. Uwierzcie nam, że nikomu nie zależy na interesie ludzi, którzy już tu mieszkają. Liczy się pieniądz. Przy Olszankowej 23 ma powstać 16 lokali…kto wie , co to za działka nie potrzebuje komentarza. Kto na to pozwala? Kto wydaje pozwolenia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *