Facebook


LEGIONOWO. DK 61 nie tak prędko

2016-01-27 4:39:47

Od jesieni trwa procedura przetargowa na dokończenie legionowskiego odcinka drogi krajowej 61. Przebudowa ma zakończyć się w 2020 roku. Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zgłosiło się 13 oferentów. Jednak nie zanosi się na szybkie rozpoczęcie budowy, gdyż dopiero pod koniec roku ma być wyłoniony wykonawca.

Warszawski oddział GDDKiA otrzymał 13 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na kontynuację projektowania i budowy drogi krajowej nr 61 w Legionowie. Przetarg obejmuje III odcinek inwestycji od wiaduktu do rejonu skrzyżowania z ulicą Wolską na granicy z Michałowem-Reginowem. Złożone wnioski zostaną ocenione pod kątem doświadczenia, potencjału kadrowego, zdolności ekonomicznej i finansowej wykonawcy. Gdy z przebadanych wniosków GDDKiA wybierze te najlepsze, ogłoszony zostanie drugi etap konkursu. Prawdopodobnie nastąpi to wiosną br. W drugim etapie GDDKiA zaprosi do składania ofert cenowych te podmioty, które spełnią warunki udziału w postępowaniu. Jak poinformował na sesji Rady Miasta (27 stycznia) wiceprezydent Marek Pawlak, który rozmawiał z przedstawicielami GDDKiA, pierwszy etap żmudnej procedury przetargowej zbliża się ku końcowi, a drugi ma rozpocząć się na wiosnę. Zastępca prezydenta wierzy, że jeszcze w tym roku mogą rozpocząć się prace, choć nie wykluczył też 2017 roku.

Przypomnijmy. Przetarg nieograniczony na dokończenie modernizacji ostatniego legionowskiego 1,8 km odcinka drogi krajowej nr 61 ogłosiła jeszcze jesienią ubiegłego roku, tuż przed wyborami do parlamentu, kiedy to ówczesny wiceminister Administracji i Cyfryzacji Jan Grabiec ogłaszał wpisanie tej inwestycji na podstawową listę finansowania, jako wielki sukces samorządów. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i budowa dwujezdniowej drogi wraz z infrastrukturą towarzyszącą, taką jak np. sygnalizacja świetlna, w ciągu nieco ponad 2,5 roku od daty podpisania ze zwycięskim wykonawcą umowy. Termin podpisania umowy z przyszłym wykonawcą robót zaplanowano na koniec tego roku, jednak ewentualne skargi i odwołania przegranych oferentów mogą spowodować kolejne opóźnienia. Wygląda więc na to, że droga krajowa na całym legionowskim odcinku zostanie nieprędko zmodernizowana, najwcześniej w 2020 roku.

DB

Komentarze

3 komentarze

  1. Julia odpowiedz

    Tak narzekacie, a jednak jak by klientуw nie byіo to i by ich nie stawiano. ————————- piec co

  2. shopwme.ru odpowiedz

    Czy jednak za tak dіugim czasem nie stoi prozaiczny brak pieniкdzy? Czy przetarg nie zostaі ogіoszony, by zd±їyж przed wyborami, a pieniкdzy bкdzie siк szukaж pујniej? – Nie – ucina krуtko Grabiec. – Pieni±dze s± zagwarantowane w programie rz±dowym, bкd± dostкpne w kaїdej chwili, gdy wykonawca wystawi faktury.

  3. www.sklepbudowlany.pl odpowiedz

    A taka sobie zamierzona reklama sklepu budowlanego 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *