LEGIONOWO. DK61 do Zegrza!

2019-02-13 12:18:55

Podpisana została umowa na opracowanie elementów koncepcji programowej dla rozbudowy DK 61 na odc. Legionowo – Zegrze. Szacuje się, że trasa gotowa będzie w 2024 r.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad wykonawcą dokumentacji jest HGS Consulting Sp. z o.o.. Wartość zadania wynosi ok. 357 tyś zł. a czas realizacji to 7 miesięcy od dnia podpisania umowy, innymi słowy projekt gotowy będzie w październiku br. Długość projektowanego odcinka to ok. 4,5 km. Przekrój trasy to 2 jezdnie po 2 pasy ruchu. Planowany harmonogram realizacji: III kwartał 2019r. ogłoszenie przetargu w systemie ,,Projektuj i Buduj”, III kwartał 2020r. podpisanie umowy z Wykonawcą. 2022r – 2024r. realizacja robót budowlanych.

red.
zdj. GDDKiA

Komentarze

5 komentarzy

 1. Pro odpowiedz

  Monter no i chyba wykrakałeś bo dziś zaczęli działać. Ps. nie widzę możliwości żeby zrobić turbinowe rondo z 2 pasów na 4 zjazdy. Musiało by zostać rozszerzone.

  Obowiązkowo przetrasować DW 631 wzdłuż torów kolejowych w Nieporęcie i zrobić rondo przed torami kolejowymi.

 2. Rowerzysta odpowiedz

  Obowiązkowo bez ścieżki dla pieszych i rowerzystów! Ma być tak jak było!

 3. Inżynier odpowiedz

  Obowiązkowo, wiadukt na rondem w kierunku Zegrza! Czyli podobne rozwiązanie jak na rondzie Starzyńskiego.

 4. Monter odpowiedz

  Obowiązkowo przebudowa ronda w Zegrzu turbinowe !

  1. rowerzysta odpowiedz

   obowiązkowo turbinowe gdzie tylko kolizje i stłuczki? Jest tańsze rozwiązanie! Czy ktoś widzi przed wjazdem na ronda żółte trójkąty ostrzegawcze A-7 ustąp pierwszeństwa? Przecież NIKT! każdy wali na rondzie jak na pole karne i z butaaaa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *