LEGIONOWO. Dlaczego dyrektor złożyła wymówienie?

2018-12-14 3:41:18

Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych (PZSP) im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie Dorota Kurowska 30 listopada 2018 złożyła wniosek o rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron. Nie podała przyczyn swojej decyzji. Obecnie dyrektor Kurowska wykorzystuje przysługujący jej urlop

Z informacji, które uzyskaliśmy ze Starosta Powiatowego w Legionowie wynika, iż Starosta nie podjął jeszcze decyzji o przychyleniu się do wniosku dyrektor Kurowskiej. – Jeśli starosta przychyli się do wspomnianego wyżej wniosku i rozwiąże stosunek pracy z panią dyrektor, wówczas Zarząd Powiatu w Legionowie wskaże osobę, która do końca roku szkolnego 2018/2019 (czyli do 31 sierpnia 2019) będzie pełnić obowiązki dyrektora placówki – poinformowała nas Joanna Kajdanowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego. Osoba, która pokieruje działaniami Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zostanie wybrana spośród nauczycieli zatrudnionych obecnie w szkole.

Nowy dyrektor od 1 września
Po przyjęciu wniosku o rozwiązanie umowy z dyrektor Kurowską, Starostwo będzie musiało ogłosić konkursu na stanowisko dyrektora placówki. Wybrany w wyniku tej procedury dyrektor zostanie powołany na stanowisko z dniem 1 września 2019, ponieważ zgodnie z przepisami dyrektora powołuje się na lata szkolne.
Historia lubi się powtarzać?
W 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jerzego Siwińskiego zmienił się dyrektor. Wiolettę Wuszt na stanowisku dyrektora zastąpiła Dorota Kurowska. Nie oficjalnie, powodem zmiany dyrektora było nadużywaniu władzy, mówiło się nawet o stosowaniu mobbingu przez ówczesną dyrektor. Kontrola Starostwa przeprowadzona w szkole nie wykazała nieprawidłowości. Na początku 2015 r. dyrektor Wuszt złożyła jednak rezygnację. W marcu br. pisaliśmy o podobnych zarzutach niektórych nauczycieli, czy uczniów względem dyrektor Kurowskiej.

Nieciekawa sytuacja
Część nauczycieli i uczniów już po pierwszym miesiącu pracy nowego dyrektora stwierdziło, że sytuacja z nadużywaniem władzy wróciła. Ich zdaniem, wszystkie pomysły nowej dyrektor musiały być wykonywane bezzwłocznie i bez dyskusji. Pracownicy szkoły poinformowali nas, że niewykonanie polecania kończyło się krzykiem i straszeniem notatkami służbowymi. Zdaniem uczniów, rozmowy dyrektorki z nauczycielami kończyły się nawet płaczem tych ostatnich. Dyrektor Kurowska zaprzeczała jednak podobnym zarzutom. Tłumaczyła, że w jej szkole nie dochodzi do nadużywania władzy, a pracownicy szkoły traktowani są z szacunkiem.

Ludzie plotkują…
Wśród mieszkańców miasta zaczęły krążyć najrozmaitsze plotki. Pojawiły się nawet informacje o zaplombowaniu gabinetu byłej dyrektor przez pracowników szkoły. Związane miałoby to być z nieścisłościami w dokumentacji prowadzonej przez Kurowską. Te informacje dementuje jednak Starostwo tłumacząc, że nie odnotowało żadnych przypadków mataczenia w dokumentacji, a ta informacja jest jedynie plotką. Co faktycznie doprowadziło do złożenia rezygnacji przez dyrektor szkoły, na razie pozostanie tajemnicą…

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *