Facebook

LEGIONOWO. Dlaczego dyrektor złożyła wymówienie?

2018-12-14 3:41:18

Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych (PZSP) im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie Dorota Kurowska 30 listopada 2018 złożyła wniosek o rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron. Nie podała przyczyn swojej decyzji. Obecnie dyrektor Kurowska wykorzystuje przysługujący jej urlop

Z informacji, które uzyskaliśmy ze Starosta Powiatowego w Legionowie wynika, iż Starosta nie podjął jeszcze decyzji o przychyleniu się do wniosku dyrektor Kurowskiej. – Jeśli starosta przychyli się do wspomnianego wyżej wniosku i rozwiąże stosunek pracy z panią dyrektor, wówczas Zarząd Powiatu w Legionowie wskaże osobę, która do końca roku szkolnego 2018/2019 (czyli do 31 sierpnia 2019) będzie pełnić obowiązki dyrektora placówki – poinformowała nas Joanna Kajdanowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego. Osoba, która pokieruje działaniami Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zostanie wybrana spośród nauczycieli zatrudnionych obecnie w szkole.

Nowy dyrektor od 1 września
Po przyjęciu wniosku o rozwiązanie umowy z dyrektor Kurowską, Starostwo będzie musiało ogłosić konkursu na stanowisko dyrektora placówki. Wybrany w wyniku tej procedury dyrektor zostanie powołany na stanowisko z dniem 1 września 2019, ponieważ zgodnie z przepisami dyrektora powołuje się na lata szkolne.
Historia lubi się powtarzać?
W 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jerzego Siwińskiego zmienił się dyrektor. Wiolettę Wuszt na stanowisku dyrektora zastąpiła Dorota Kurowska. Nie oficjalnie, powodem zmiany dyrektora było nadużywaniu władzy, mówiło się nawet o stosowaniu mobbingu przez ówczesną dyrektor. Kontrola Starostwa przeprowadzona w szkole nie wykazała nieprawidłowości. Na początku 2015 r. dyrektor Wuszt złożyła jednak rezygnację. W marcu br. pisaliśmy o podobnych zarzutach niektórych nauczycieli, czy uczniów względem dyrektor Kurowskiej.

Nieciekawa sytuacja
Część nauczycieli i uczniów już po pierwszym miesiącu pracy nowego dyrektora stwierdziło, że sytuacja z nadużywaniem władzy wróciła. Ich zdaniem, wszystkie pomysły nowej dyrektor musiały być wykonywane bezzwłocznie i bez dyskusji. Pracownicy szkoły poinformowali nas, że niewykonanie polecania kończyło się krzykiem i straszeniem notatkami służbowymi. Zdaniem uczniów, rozmowy dyrektorki z nauczycielami kończyły się nawet płaczem tych ostatnich. Dyrektor Kurowska zaprzeczała jednak podobnym zarzutom. Tłumaczyła, że w jej szkole nie dochodzi do nadużywania władzy, a pracownicy szkoły traktowani są z szacunkiem.

Ludzie plotkują…
Wśród mieszkańców miasta zaczęły krążyć najrozmaitsze plotki. Pojawiły się nawet informacje o zaplombowaniu gabinetu byłej dyrektor przez pracowników szkoły. Związane miałoby to być z nieścisłościami w dokumentacji prowadzonej przez Kurowską. Te informacje dementuje jednak Starostwo tłumacząc, że nie odnotowało żadnych przypadków mataczenia w dokumentacji, a ta informacja jest jedynie plotką. Co faktycznie doprowadziło do złożenia rezygnacji przez dyrektor szkoły, na razie pozostanie tajemnicą…

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *