Facebook

LEGIONOWO. Dogęszczają, a w szkołach brakuje miejsc

2021-03-07 6:00:25

Deweloper chce zbudować nowy, 4-piętrowy blok przy ul. Olszankowej, w planach 70 mieszkań. To kolejna inwestycja mieszkaniowa w okolicach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Legionowie znajdującego się przy ul. Jana Pawła I, która już pęka w szwach. Czy to nie czas, aby w okolicy powstała nowa podstawówka?

Przypomnijmy, 20 stycznia spółka Wójcik Development z Legionowa zawnioskowała w Urzędzie Miasta Legionowo o tzw. ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej. To już druga taka próba autorstwa tej firmy, pierwszy dotyczył tego samego miejsca, ale chodziło o większą inwestycję mieszkaniową: blok miał mieć 115 mieszkań i 165 przypisanych im miejsc postojowych.

Blok z 70 mieszkaniami

Teraz zaplanowano 4-piętrowy blok z 60/70 mieszkaniami. Wstępnie uzyskano już promesy przyłączenia tego budynku do legionowskich sieci ciepłowniczej i wodociągowo-kanalizacyjnej. Oprócz tego, prezydent Roman Smogorzewski zaświadczył, że mieszczące się przy ulicy Jana Pawła I publiczne szkoła i przedszkole przyjmą zamieszkałe w tym bloku dzieci.

Szkoła jest już przepełniona?

Zdaniem mieszkańców, już w tej chwili Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 jest przepełniony. – Rodzicom z tej przyszłej lokalizacji proponuję zapoznać się z warunkami jakie panują w tej szkole, już teraz szkoła jest za mała na tę ilość dzieci, a budynki wielorodzinne w tej okolicy powstają jeden za drugim – grzmią okoliczni mieszkańcy. W październiku 2020 r. radny Sławomir Traczyk zaproponował zakup przez miasto Spektrum Sportu znajdującego się na ul. Narutowicza w Legionowie. Zaproponował również, aby w tym miejscu stworzyć szkołę i przeszkolę. Swój pomysł uzasadnił rozwojem zabudowy mieszkaniowej w okolicy oraz ograniczeniami infrastrukturalnymi szkoły i przedszkola przy ul. Jana Pawła I. Prezydent Roman Smogorzewski stwierdził, iż nowa szkoła podstawowa bardziej przydałaby się na Bukowcu. Również Spectrum Sportu przydałoby się miastu, ale generowałby spore koszty, a teraz nie jest to dobry moment na taką inwestycję. Dodał również, że trzeba się liczyć z tym, że zakup obejmowałby tylko salę gimnastyczną, a szkołę za około 20 mln zł trzeba by było tam wybudować. Czy kolejna inwestycja mieszkaniowa w okolicy przekona prezydenta do zmiany zdania? O tym przekonamy się w najbliższych latach.

Prawie 700 uczniów

Jak udało nam się ustalić, obecnie do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego uczęszcza 665 uczniów i wychowanków (SP4 530 uczniów). W ubiegłym roku szkolnym do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego uczęszczało 690 uczniów i wychowanków (SP4 550 uczniów). Jak zapewnia dyrektor ZSP, w każdym nowym roku szkolnym przyjmowane są wszystkie dzieci, które zgłosiły się z obwodu szkoły.

Paulina Nowicka

Komentarze

1 komentarz

  1. Ren odpowiedz

    Po co budować szkoły. Trzeba naukę zdalną na stałe wprowadzić. To da ogromne oszczędności!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *