LEGIONOWO. Dogęszczają, a w szkołach brakuje miejsc

2021-03-07 6:00:25

Deweloper chce zbudować nowy, 4-piętrowy blok przy ul. Olszankowej, w planach 70 mieszkań. To kolejna inwestycja mieszkaniowa w okolicach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Legionowie znajdującego się przy ul. Jana Pawła I, która już pęka w szwach. Czy to nie czas, aby w okolicy powstała nowa podstawówka?

Przypomnijmy, 20 stycznia spółka Wójcik Development z Legionowa zawnioskowała w Urzędzie Miasta Legionowo o tzw. ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej. To już druga taka próba autorstwa tej firmy, pierwszy dotyczył tego samego miejsca, ale chodziło o większą inwestycję mieszkaniową: blok miał mieć 115 mieszkań i 165 przypisanych im miejsc postojowych.

Blok z 70 mieszkaniami

Teraz zaplanowano 4-piętrowy blok z 60/70 mieszkaniami. Wstępnie uzyskano już promesy przyłączenia tego budynku do legionowskich sieci ciepłowniczej i wodociągowo-kanalizacyjnej. Oprócz tego, prezydent Roman Smogorzewski zaświadczył, że mieszczące się przy ulicy Jana Pawła I publiczne szkoła i przedszkole przyjmą zamieszkałe w tym bloku dzieci.

Szkoła jest już przepełniona?

Zdaniem mieszkańców, już w tej chwili Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 jest przepełniony. – Rodzicom z tej przyszłej lokalizacji proponuję zapoznać się z warunkami jakie panują w tej szkole, już teraz szkoła jest za mała na tę ilość dzieci, a budynki wielorodzinne w tej okolicy powstają jeden za drugim – grzmią okoliczni mieszkańcy. W październiku 2020 r. radny Sławomir Traczyk zaproponował zakup przez miasto Spektrum Sportu znajdującego się na ul. Narutowicza w Legionowie. Zaproponował również, aby w tym miejscu stworzyć szkołę i przeszkolę. Swój pomysł uzasadnił rozwojem zabudowy mieszkaniowej w okolicy oraz ograniczeniami infrastrukturalnymi szkoły i przedszkola przy ul. Jana Pawła I. Prezydent Roman Smogorzewski stwierdził, iż nowa szkoła podstawowa bardziej przydałaby się na Bukowcu. Również Spectrum Sportu przydałoby się miastu, ale generowałby spore koszty, a teraz nie jest to dobry moment na taką inwestycję. Dodał również, że trzeba się liczyć z tym, że zakup obejmowałby tylko salę gimnastyczną, a szkołę za około 20 mln zł trzeba by było tam wybudować. Czy kolejna inwestycja mieszkaniowa w okolicy przekona prezydenta do zmiany zdania? O tym przekonamy się w najbliższych latach.

Prawie 700 uczniów

Jak udało nam się ustalić, obecnie do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego uczęszcza 665 uczniów i wychowanków (SP4 530 uczniów). W ubiegłym roku szkolnym do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego uczęszczało 690 uczniów i wychowanków (SP4 550 uczniów). Jak zapewnia dyrektor ZSP, w każdym nowym roku szkolnym przyjmowane są wszystkie dzieci, które zgłosiły się z obwodu szkoły.

Paulina Nowicka

Komentarze

1 komentarz

  1. Ren odpowiedz

    Po co budować szkoły. Trzeba naukę zdalną na stałe wprowadzić. To da ogromne oszczędności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *