LEGIONOWO. Dopalacze spod lady?

2015-11-13 1:59:45

Na początku listopada w jednym z legionowskich sklepów ujawniono i zabezpieczono 34 torebki foliowe z suszem roślinnym koloru zielonego. Towar zostanie teraz poddany szczegółowym badaniom, ale istnieje realne podejrzenie, że są to tzw. „dopalacze”.

 

W środę 4 listopada pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wspólnie z legionowskimi funkcjonariuszami skontrolowali sklep w Legionowie, w związku z podejrzeniem, że mogą tam znajdować się tzw. dopalacze. W trakcie kontroli stwierdzono wprowadzanie do obrotu produktu, co do którego zachodzi podejrzenie, że jest środkiem zabronionym. Zabezpieczono 34 sztuki torebek foliowych z suszem roślinnym koloru zielonego. Ujawniony produkt poddany zostanie badaniu w laboratorium.

Kontrole obiektów wprowadzających do obrotu wskazane środki przeprowadzane są w oparciu o przepisy Ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Działania w ramach ogólnopolskiej akcji walki z dopalaczami prowadzone są od kilku lat. Zażywanie tych produktów jest niebezpieczne i może prowadzić do zatrucia organizmu, a nawet do śmierci. Sprawę w związku z zatrzymanym produktem prowadzi legionowski Sanepid, który podejmie dalsze decyzję jako organ uprawniony do prowadzenia postępowań w sprawach ujawnianych tzw. dopalaczy. Natomiast postępowanie karne będzie wszczęte, gdy zostanie stwierdzone, że badany zabezpieczony środek jest substancją psychoaktywną wskazaną w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Oprac. JR

Zdjęcie: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *