LEGIONOWO. Dozór i nakaz opuszczenia mieszkania za znęcanie się nad rodziną

2022-12-14 12:04:09

Policjanci z Legionowa zatrzymali 43-latka podejrzanego o stosowanie przemocy domowej wobec żony i nastoletniego syna. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności

Do Komendy Powiatowej Policji dotarło zgłoszenie dotyczące przemocy domowej. Agresorem miał być 43-letni mężczyzna, który od przeszło roku znęcał się nad swoją żoną i synem. Będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury podczas, których niszczył wyposażenie mieszkania, ubliżał członkom rodziny, zakłócał im spoczynek nocny. Dochodziło również do przemocy fizycznej, kiedy to popychał i szarpał domowników. Jak relacjonowała Policja, kilka godzin po zgłoszeniu mężczyzna został zatrzymany, okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila.
Zebrany przez  materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 43-latkowi zarzutów fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobami najbliższymi. Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczony dzień w jednostce Policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *