LEGIONOWO. Dramat trwa – urząd milczy. Pan Bolesław nadal bez dachu nad głową

2017-06-21 12:17:52

Od kilku miesięcy 74-letni, wymagający leczenia Pan Bolesław stara się o mieszkanie socjalne. Obecnie koczuje w altance przy ulicy Handlowej. Urzędnicy zdają się nie zauważać trwającego dramatu

Pod koniec zeszłego tygodnia, na telefon interwencyjny naszej redakcji zadzwonił Pan Bolesław. Stało się to czego najbardziej się obawiał, kolej zamknęła mężczyźnie dostęp do zamieszkiwanej przez niego altanki.

Spychologia i znieczulica

Od przeszło 3 lat pan Bolesław jest osobą bezdomną. Zamieszkuje malutką altankę przy ul. Handlowej. Warunki w jakich mieszka 74-letni mężczyzna są spartańskie. W altance nie ma ogrzewania, prądu ani dostępu do wody i toalety. Z rozmowy ze starszym mężczyzną wynika, że dawniej mieszkał w bloku należącym do legionowskiej spółdzielni. Jednak w wyniku zaległości został on eksmitowany na bruk. Z informacji uzyskanych od rzeczniczki Urzędu Miasta w Legionowie – Tamary Mytkowskiej wynika, że Pan Bolesław pod koniec 2015 r. złożył do Wydziału Lokalowego wniosek o przyznanie mieszkania socjalnego. Jednak zdaniem Urzędu wniosek nie był kompletny.

604 zł zapomogi i mieszkanie w noclegowni

Dwa lata temu, Straż Miejska próbowała umieścić Pana Bolesława w noclegowni dla bezdomnych na Kozłówce. Jednak z powodu swoich zdrowotnych dolegliwości mężczyzna stwierdził, że nie chce tam przebywać. Starszy mężczyzna nie posiada żadnych nałogów, natomiast wymaga leczenia. Z Ośrodka Pomocy Społecznej pan Bolesław otrzymuję 604 zł zasiłku. Kwota ta ledwo starcza mu na życie. W zeszłym tygodniu wypłata świadczenia niestety się opóźniła, przez co mężczyzna został bez środków do życia.

Sprawą zajęła się telewizja

Dramatem starszego mężczyzny zajęła się redakcja telewizji TVP 3 Warszawa, której reporter odwiedził miejsce zamieszkania pana Bolesława. Przed telewizyjną kamerą mężczyzna skarżył się na swój los i bezduszność urzędników. Wspomniał, że ostatnio zamknięto mu dostęp do altanki, a kilka tygodni wcześniej nieznani sprawcy ją podpalili. Na szczęście pożar udało się ugasić a starszemu mężczyźnie nic się nie stało. Po interwencji telewizji w legionowskim ratuszu, rzeczniczka ratusza, zapewniła że najpóźniej do końca czerwca Pan Bolesław otrzyma klucze do nowego mieszkania przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej na Kozłówce. Będziemy na bieżąco informować o finale tej sprawy.

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *