LEGIONOWO. Dramatyczna interwencja na os. Jagiellońska: Ratunek dla chorego dzika!

2023-09-18 5:30:39

Niedzielny wieczór (17 września) na os. Jagiellońska w Legionowie przyniósł dramatyczną interwencję służb ratowniczych. Przed godziną 19:00 na tyłach bloku nr 36 przy ul. Krasińskiego 75 pojawiła się Straż Ochrony Przyrody, Straż Pożarna i Policja w odpowiedzi na alarm mieszkańców. Powodem akcji było znalezienie młodego dzika, który prawdopodobnie doznał złamania przedniej nogi i cierpiał w okolicy od soboty

Mieszkańcy zgłosili obecność opuszczonego przez stado dzika już w sobotę, obserwując jego cierpienie. W niedzielę wieczorem strażnicy przyrody podjęli próbę odłowienia zwierzęcia, jednak dzik okazał się błyskotliwym uciekinierem. Mimo złamanej nogi, przemieszczał się między blokami, docierając nawet do ul. Krasińskiego. Sytuacja stała się na tyle pilna, że wezwano straż pożarną oraz patrol policji, którzy wspierali akcję.

Ostatecznie, przed godziną 20:00 udało się schwytać młodego dzika. Zwierzę zostało poddane działaniu środków uspokajających i załadowane do samochodu Straży Ochrony Przyrody. Obiecano przewiezienie go do weterynarza w celu oceny stanu zdrowia oraz badania pod kątem choroby ASF.

Akcję ratowniczą wsparł zastęp strażaków z JRG Legionowo, który pomógł strażnikom przyrody w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłowieniu dzika. Teraz zwierzę oczekuje na bezpieczne schronienie, gdzie będzie mogło żyć spokojnie, nie stanowiąc zagrożenia dla ludzi ani innych zwierząt. Informacje o jego dalszym losie podano późnym wieczorem w niedzielę, przekazując nadzieję na szczęśliwe zakończenie tej dramatycznej historii.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *