LEGIONOWO. Drzewka blokują ścieżki, a wyspy są nieprzejezdne

2016-10-07 10:39:25

Już przeszło 3 miesiące trwa remont dwóch głównych legionowskich arterii. Wyremontowano już rondo przy ratuszu, na ul. Sowińskiego ustawiona została nowa sygnalizacja świetlna. Niestety inwestycja nie odbywa się bez utrudnień i złych ocen.

– Czemu tak długo nic tu się nie dzieje? Dlaczego ul. Piłsudskiego jest nadal rozkopana? Dlaczego nie jest zrobiona ścieżka rowerowa? – pyta jedna z mieszkanek pobliskiego bloku. Podobnych opinii zdenerwowanych mieszkańców otrzymaliśmy więcej. Przypomnijmy. Od 27 czerwca trwa przebudowa dwóch głównych legionowskich ulic. Inwestycja ma kosztować ok. 2 mln zł.

Czekają na wycięcie drzewek
Choć już od dłuższego czasu część ul. Sowińskiego jest kompletnie rozkopana, to widać „światełko w tunelu”. Na skrzyżowaniu z ul. Słowackiego zainstalowano bowiem już światła. Tymczasem ul. Piłsudskiego, choć jest w pełni przejezdna, to przebudowa chodnika i budowa ścieżki rowerowej stanęły jakby w miejscu. Najprawdopodobniej mieszkańcy będą zmuszeni znosić te niedogodności jeszcze przez miesiąc, bo zakończenie prac zaplanowano na koniec października. – W tej chwili wykonawca oczekuje na zezwolenie na usunięcie drzewek, które kolidują z budową. Ścieżki będą układane ze specjalnego rodzaju asfaltu i wymagają specjalistycznego sprzętu – poinformowała Tamara Mytkowska, rzeczniczka urzędu miasta.

24399_24799

Wysepki nie dla autokarów
Dość nieoczekiwanie, przy okazji przebudowy ul. Piłsudskiego pojawił się kolejny problem. – Projektując wysepki na jezdni ul. Piłsudskiego nikt chyba nie wziął pod uwagę autokarów wyjeżdżających z ul. Królowej Jadwigi. To co się obecnie dzieje to jakiś koszmar – żali się jeden z przewoźników, na co dzień dowożący dzieci na basen przy „Królewskiej Dwójce”. Po wybudowaniu dwóch wysepek dla pieszych znajdujących się przy „skarbówce” wyjazd autokarów i innych większych pojazdów z ul. Królowej Jadwigi w prawą stronę w kierunku ul. Sobieskiego stał się niemożliwy. Natomiast w lewą w kierunku ronda przy ratuszu jest on bardzo utrudniony. Jak skarżą się kierowcy autokarów, bardzo często najeżdżają kołami na krawężnik, a gdy widoczność będzie słabsza, będzie istniało ryzyko oberwania lusterka albo zniszczenia pionowych znaków drogowych.

DB

Komentarze

2 komentarze

  1. Daro odpowiedz

    Za jakiś czas będzie okazja do ponownego remontu, będą poprawiać co teraz spartolili

  2. Sylwia odpowiedz

    tak to jest jak projektant nie ruszy dupy zza biurka
    najlepszą głupotą jest wyjazd z ulicy Wysockiego i żeby skręcić w kierunku Maxima w lewo trzeba jechać do ronda koło ratusza( 800m) i zrobić nawrotkę…
    tak samo droga na Chotomów z Legionowa żeby dojechać do Chotomowa trzeba przed tunelem jechać w innym kierunku..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *