Facebook

LEGIONOWO. Dworcowy złodziej rowerów

2016-08-11 3:11:11

Policjanci wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali 35-latka, który podejrzany jest o kradzież rowerów przy stacji PKP w Legionowie. Okazało się też, że Paweł G. poszukiwany był do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za rozbój, którego dokonał w 2009 roku. Bezpośrednio z legionowskiej komendy 35-latek zgodnie z nakazem sądu trafił do zakładu karnego.

Kilka dni temu funkcjonariusze wydziału kryminalnego z legionowskiej komendy zabezpieczyli na jednej z posesji rowery. Jednoślady w lipcu tego roku zostały skradzione. Policjanci ustalili też, że z ich kradzieżą może mieć związek 35-letni Paweł G. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W tym samym czasie legionowski sąd polecił doprowadzić do zakładu karnego 35-latka gdyż został on skazany na 2 lata pozbawienia wolności za dokonanie rozboju. Do przestępstwa doszło w 2009 roku w jednym z salonów gier w Legionowie.

Materiał dowodowy zgromadzony przez śledczych pozwolił na przedstawienie Pawłowi G. zarzutów kradzieży dwóch rowerów. Mężczyzna podejrzany jest o o przecięcie metalowego ogrodzenia przy przejściu podziemnym prowadzącym na perony, a następnie zdjęciu linek zabezpieczających i kradzież rowerów górskich o łącznej wartości 1100 zł.

Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Paweł G. po czynnościach procesowych jakie wykonali z jego udziałem policjanci, został przewieziony do zakładu karnego. Teraz czeka go kolejny proces sądowy i kolejna kara za popełnione przestępstwo kradzieży mienia. Odzyskane przez policjantów rowery wkrótce wrócą do właścicieli.

KPP Legionowo

Fot. pixabay.com

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *