Facebook

LEGIONOWO. Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 odwołana!

2017-03-02 9:11:06

Na ostatniej sesji (28 lutego) przewodni-czący Rady Miasta w imieniu prezydenta nieoczekiwanie poinformował radnych, że dotychczasowa dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Legionowie Katarzyna Janicka nie pełni już swoich obowiązków. Jej obowiązki przejęła pełniąca do tej pory funkcję wicedyrektora – Beata Niziołek.

Konflikt nauczycieli i pracowników szkoły z dyrektorką trwał od dawna. Pojawiały się zarzuty o mobbing, zastraszanie, a także podważanie autorytetu nauczycieli. Władze miasta do tej pory stały jednak murem za dyrektorką. Zamiast ją odwołać w październiku 2016 r., zawarły z nią kontrakt obowiązujący do końca roku szkolnego. Miała ona w tym czasie zażegnać konflikt.

Nieoczekiwana decyzja
Nieoczekiwanie na ostatniej sesji Rada Miasta jednogłośnie (21 głosów) opowiedziała się za odwołaniem dyrektorki. Wcześniej prezydent Roman Smogorzewski, a szczególnie odpowiedzialny za oświatę zastępca prezydenta Piotr Zadrożny, stali po stronie dyrektor Janickiej i nie kwapili się z rozwiązaniem problemu, który od miesięcy bulwersował nauczycieli i rodziców. W końcu jednak sytuacja zmusiła ich do podjęcia decyzji o odwołaniu. Podobno przyczyniła się do tego opinia badającego sprawę kuratora oświaty oraz nieugięta postawa nauczycieli i rodziców, którzy nie widzieli możliwości dalszej współpracy z dyrektorką.

Głusi na sygnały
Informacje, że w szkole przy ul. Broniewskiego 7 dzieje się źle, docierały od dawna. Nauczyciele rezygnowali z pracy lub brali urlopy, dlatego często nie odbywały się lekcje i nie był realizowany program nauczania. Zapobiegliwi rodzice zaczęli przepisywać dzieci do innych placówek. Okazało się, że powodem tego stanu rzeczy jest konflikt nauczycieli i innych pracowników szkoły z nową dyrektorką. W lipcu minionego roku Rada Pedagogiczna oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły nie wytrzymali i po raz pierwszy wystąpili do władz miasta o odwołanie dyrektor Katarzyny Janickiej. Te jednak nie zamierzały ugiąć się przed nauczycielami.

Mobbing w szkole
Lista zarzutów była bardzo długa począwszy od mobbingu (nauczyciele mówili o agresywnych zachowaniach dyrektorki, braku szacunku, krzyku, zastraszaniu, poniżaniu pracowników, nękaniu telefonami, podważaniu ich autorytetu), a na nie rozliczaniu się z pieniędzy kończąc. Negatywną opinię o współpracy z dyrektorką wystawiła także Rada Rodziców. Nie udała się nawet próba mediacji. Pojawiły się kolejne pisma, a potem kontrole z inspekcji pracy oraz z Kuratorium.

DB

Więcej na ten temat przeczytasz:

LEGIONOWO. Prezydent nie odwołał dyrektorki

LEGIONOWO. Gangrena w legionowskiej oświacie

LEGIONOWO. Oskarżenia o mobbing w szkole. Konflikt pracowników z dyrekcją ZS Nr 3 w Legionowie

LEGIONOWO. Konflikt w Zespole Szkół nr 3

Komentarze

6 komentarzy

 1. Swetru odpowiedz

  A mobbing w Wieliszewie i rozwiązanie sprawy przez wójta określaliście Państwo jako atak na dyrektora i nepotyzm. Proszę zróbcie materiał o przedszkolu nr 1 w Wieliszewie po odwołaniu p. Skoczylas.

  1. Marek odpowiedz

   Brawo Swetru! Słuszna uwaga. Ile się wójtowi oberwało, że odwołał tak cudowną panią dyrektor. Nepotyzm, naciski itp. A jak sytuacja wygląda tam teraz? Ciekawe, czemu TiO nie zrobi materiału, kiedy nastąpiła zmiana dyrekcji, jak to wszystko tam wygląda.

 2. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

  Nie jest to jedyny konflikt w historii legionowskiej oświaty. Nie zawsze podwładnym udawało się zmienić dyrektora. W tym wypadku widać, że dyrektorka przeszarżowala. Niewątpliwie okolicznoscią sprzyjającą wymianie dyrektora jest zbliżające się referendum i rozpaczliwe próby zachowania stołków.

 3. Andi odpowiedz

  Nareszcie !!!! Smogorzewski i Zadrożny ugięli się przed nauczycielami i rodzicami. Widać strach w oczach rządzących przed reformą samorządową. Gdyby nie to nigdy by nie ustąpili i dalej kryli wszystkie wybryki pani dyrektor!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. Filantrop odpowiedz

   A świstak siedzi i dalej zawija w sreberka. Nie odwolywal zle odwolal tez nie dobrze.

   1. Marcin odpowiedz

    Ty widze taki sam mundry jak Kwiatkowski. Czytaj ze zrozumieniem. Odwołał i bardzo dobrze, ale nie zrobił tego od razu z powodu protestu rodziców i nauczycieli, tylko bronił koleżanki w imieniu na pewno nie dobra szkoły i uczniów, a to bardzo źle.
    Filantropii znani są z tego, że pomagają innym, dzielą się fortuną. Ty mógłbys podzielic sie przynajmniej choć raz czymś mądrym. Niestety, przyjdzie jeszcze na to poczekać. To wersja optymistyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *