LEGIONOWO. Dzieci bez kompleksowej rehabilitacji

2019-02-26 6:35:54

Od grudnia 2018 r. nie działa jedyna w powiecie przychodnia, która wykonywała kompleksową rehabilitację dziecięcą. Powodem jej zamknięcia była kontrola NFZ, która spowodowała odebranie kontraktu placówce

Niepubliczny Zakład Rehabilitacji Leczniczej Arena Zdrowia w Legionowie działał od kwietnia do grudnia 2018 r. Problemy przychodni, jej pracowników, nie otrzymujących ostatnich pensji oraz rodziców, którzy nie mogą odzyskać dokumentacji medycznej rozpoczęły się wraz z kontrolą NFZ. Fundusz zerwał kontrakt z zakładem 12 lutego. Według prezesa Areny Zdrowia, przyczyną rozwiązania kontraktu przez NFZ był błąd w sprawozdawczości związany z wykazywaniem w dokumentacji nazwisk innych osób niż te, które faktycznie wykonywały zabiegi.

Brak pensji i dokumentacji

W rozmowie z byłymi pracownikami Areny Zdrowia dowiedzieliśmy się, że ostatnio nie otrzymywali oni pieniędzy za swoją pracę. Zakład zdrowia nie zapłacił im ich dwóch ostatnich pensji. Zdaniem prezesa przychodni, NFZ nie wypłacił jego zakładowi ok. miliona złotych za wykonane świadczenia. Twierdzi również, iż ureguluje zaległości kiedy wyjaśni wszystkie problemy z Funduszem. Rodzice pacjentów poinformowali nas również, że nie mogli odzyskać od przychodni dokumentacji medycznej swoich dzieci. Prezes zakładu poinformował nas, że dokumentacja ma być do odbioru od przyszłego poniedziałku.

Co dalej z rehabilitacją?

W rozmowie z prezesem Niepublicznego Zakładu Rehabilitacji Leczniczej Arena Zdrowia w Legionowie dowiedzieliśmy się, że trwają działania aby wyprostować sytuację z NFZ i ponownie otworzyć przychodnię. Z pytaniami w tej sprawie zwróciliśmy się do NFZ, jednak do zamknięcia numeru nie otrzymaliśmy żadnych odpowiedzi. O rozwoju sprawy będziemy informować.

KT

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *