Facebook
LEGIONOWO. Dziki pojadą do puszczy

2016-01-08 9:56:57

Już 11 dzików udało się złapać dzięki dwóm odłowniom ustawionym na terenie Legionowa przez starostwo powiatowe, straż miejską i myśliwych. Schwytane dziki są wywożone 200 km od miasta. 

W nocy z 19 na 20 grudnia do ustawionej na III Parceli odłowni udało się złowić 7 dzików. We wtorek 5 stycznia do odłowni ustawionej na os. Sobieskiego złapały się 4 kolejne.

W akcji odłowu brali udział myśliwi – Witold Macioch – Koło Łowieckie „Dzik” i Artur Bieńkowski – Koło Łowieckie „Sęp”, legionowscy strażnicy miejscy oraz kierownik Referatu Zarządzania Środowiskiem Starostwa Powiatowego w Legionowie – Hubert Macioch.

Druga odłownia pojawiła się na terenie os. Sobieskiego, w okolicy ul. Pałacowej na wniosek mieszkańców. Dziki były tutaj często widywane, a ich liczba – według m.in. straży miejskiej – stwarzała realne zagrożenie dla mieszkańców osiedla.

– Bardzo prosimy mieszkańców, żeby nie zaglądali i nie interesowali się odłownią. Dziki są nęcone pożywieniem, ale wyczują obecność ludzi i mogą unikać tego miejsca. Myśliwi będą nadzorować tę odłownię, a my jako straż miejska będziemy dziki nęcić i podsypywać kukurydzę. Mam nadzieję, że przyniesie to kolejne odłowione zwierzęta – mówi Adam Nadworski, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej.

Złapane zwierzęta są wywożone do Puszczy Piskiej. Sceptycy twierdzą jednak, że odławianie dzików niewiele daje, bo ich miejsce niemal natychmiast zajmują inne osobniki, które dotychczas zamieszkiwały na terenach sąsiednich.

Oprac. MaCh

Fot. Straż Miejska w Legionowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *