Facebook


LEGIONOWO. Galeria coraz bliżej

2015-08-15 3:00:30

Przed kilkoma dniami budowa Galerii Handlowej u zbiegu ulic Marszałka Józefa Piłsudskiego i ks. płk. Jana Mrugacza w Legionowie została wznowiona. Pierwsze skrzydło okazałego budynku ma powstać do 30 czerwca 2016 roku. Budowa drugiej część galerii, która ma powstać na tyłach ZUS-u, ma się rozpocząć tuż po otwarciu pierwszego skrzydła.

Przypomnijmy. Na skutek skargi sąsiada powstającej galerii Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego jeszcze pod koniec 2013 roku przeprowadził kontrolę trwającej budowy, która wykazała uchybienia. A te z kolei spowodowały wstrzymanie inwestycji. – Nieprawidłowości z projektem skończyły się rok temu. Budowa została na długo wstrzymana, przez to ponieśliśmy koszty o których nie chciałbym teraz mówić – ucina ten wątek Jerzy Petz, właściciel powstającej galerii.

Wznowili prace budowlane

Tymczasem na plac budowy przed kilkoma dniami ponownie weszli budowniczy, aby dokończyć pierwsze skrzydło galerii znajdującej się od strony ulicy Piłsudskiego. – Nie przewiduję już żadnych utrudnień. Otwarcie pierwszego skrzydła galerii planujemy na 30 czerwca 2016 roku. Zaraz po tym, zaczynamy budować drugie skrzydło galerii, które dojdzie do ulicy Słowackiego na tyłach obecnego ZUS-u. Trudno w tej chwili powiedzieć, co znajdzie się w drugiej części galerii ponieważ nie mamy jeszcze, że tak powiem całkowicie zamkniętego projektu – zaznacza Jerzy Petz. Jeszcze w kwietniu właściciel galerii handlowej nie wykluczał powstania tam kilkusalowego kina. Zwłaszcza, że wstępne rozmowy z poważnymi na rynku operatorami już się podobno odbyły.

Nikt nie zrezygnował

Najnowsze legionowskie centrum handlowo-usługowe będzie posiadało 260 podziemnych miejsc parkingowych i 30 sklepów umieszczonych na powierzchni 10,5 tys. m². Istniała poważna obawa, że z powodu wstrzymania prac budowlanych firmy zainteresowane wynajmem lokali pozrywają umowy. Wedle zapewnień Jerzego Petza, nikt nie zrezygnował. Galerię m. in. zajmie supermarket spożywczy Piotr i Paweł, jak i butiki typu CCC, Reserved, Cropp, House, Mohito, Sinsay, drogeria Hebe i sklep sportowy Martes. To wszystko w pierwszym skrzydle. Obiekt ma mieć trzy wejścia bezpośrednio do supermarketu, jedno od strony budynku PGE i główne, umiejscowione od strony skrzyżowania Piłsudskiego i Mrugacza. Natomiast nie jest jeszcze znana data ukończenia budowy całej galerii handlowej.

JUSTYNA REK

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *