LEGIONOWO. “Gazownik” oszust “oskubał” 88-latkę

2018-01-19 2:35:24

 

W czwartek (18.01) doszło do kolejnego oszustwa na terenie Legionowa. Tym razem ofiarą oszusta padła 88-letnia legionowianka przy ulicy Daliowej

Z relacji kobiety wynika, że mężczyzna zadzwonił domofonem i przedstawił się jako pracownik gazowni. Kiedy wszedł do mieszkania 88-latki pokazał identyfikator i zaczął oglądać znajdujący się w mieszkaniu licznik a potem stwierdził, że jego firma ma zakładać alarmy gazowe. Koszt takiej usługi dla seniorów to 300 zł a dla pozostałych aż 600 zł. Zdenerwowana brakiem takiej gotówki kobieta za namową oszusta stwierdziła, że może zapłacić połowę tej kwoty. Mężczyzna zgodził się i pokwitował przyjęcie gotówki po czym opuścił mieszkanie. Dopiero po fakcie 88-latka zauważyła, że na wystawionym pokwitowaniu nie ma pieczątki gazowni. A także, że zniknął leżący na regale zegarek o wartości około 200 zł. Policja podaje rysopis mężczyzny: wiek ok. 50 lat, 180 cm wzrostu, szczupła budowa ciała. Mężczyzna powiedział kobiecie, że pod koniec miesiąca zgłosi się po resztę gotówki.

Policja apeluję i przestrzega przed domokrążcami, którzy podają się m.in za za gazownika, hydraulika, kominiarza czy pracownika administracji. Przez nieostrożność można stracić oszczędności, często dla osób starszych i samotnych, całego życia.

Nie można wpuszczać do domu obcych osób. W rozmowie z nieznajomym pracownikiem jakiejś instytucji należy żądać pokazania legitymacji lub podania personaliów i służbowego numeru w celu potwierdzenia jego tożsamości. Trzeba potwierdzić wizytę fachowca dzwoniąc do danej instytucji. Gdy mamy wątpliwości co do autentyczności dokumentów najlepiej zadzwonić na Policję pod bezpłatny nr 997 lub 112.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *