Facebook


LEGIONOWO. Gdzie ma powstać tunel? Protest mieszkańców przy ul. Roi

2020-03-03 12:59:59

We wtorek przy skrzyżowaniu ulic Roi i Wrzosowej miał miejsce protest przeciwko budowie tunelu przy ul. Roi. Na miejscu byli również mieszkańcy opowiadający się za budowę tej przeprawy. Pojawili się również miejscy radni: Bogdan Kiełbasiński oraz Grzegorz Kowalski

Tuż po godz. 10.30 pod sklepem Wrzos na skrzyżowaniu ulic Roi i Wrzosowej zebrało się kilkunastu okolicznych mieszkańców, którzy zaprotestowali przeciwko planom budowy tunelu w ul. Roi. Ich zdaniem tunel w tym miejscu jest nieprzemyślany i zaburzy spokój okolicznych mieszkańców. Nie zabrakło również głos „za” przeprawą w tym miejscu. Zdaniem zwolenników przeprawy w ul. Roi, ta inwestycja ułatwi komunikacje mieszkańców Bukowca i Grudzi zresztą miasta. Na protest przyjechało TVP3. Relacja z protestu będzie można obejrzeć dzisiaj (we wtorek,3 marca) w programie „Kurierze Mazowieckiem” o godz. 18.00. Na pikiecie nie zabrakło również miejskich radnych: Bogdana Kiełbasińskiego (Nasze Miasto Nasze Sprawy) oraz Grzegorza Kowalskiego (Prawo i Sprawiedliwość). Radny Kiełbasiński w wypowiedzi dla telewizji mówił, że problem związany z przeprawami przez tory to efekt wieloletnich zaniedbań władz miasta. Jego zdaniem w Legionowie potrzebna jest nie jedna przeprawa a przynajmniej dwie. Chodzi o przeprawy w okolicy Bukowca oraz w centrum miasta.

Komentarze

3 komentarze

 1. Adam odpowiedz

  Szkoda ,ze protest nie odbył się w pobliżu przejazdu kolejowego.Wypowiedzi byłyby bardzo spontaniczne i kwieciste.

 2. Edyta odpowiedz

  Co to znaczy tunel w „okolicy Bukowca”? Oczekujemy jasnej deklaracji czy NMNS jest za budową Polna/Kwiatowa której nie chcą mieszkańcy tej okolicy? Bo gadanie wkoło radnego Grabowskiego że coś tam było planowane w 2008 w tym miejscu to bzdura bo wtedy jeszcze nie było ukończonego osiedla Nowy Bukowiec czy zabudowy wielkopowierzchniowej pól jabłonowskich czy nie było nawet przebudowanej DK61. To wszystko spowodowało znianę miejscowych uwarunkowań w tym miejscu. Radny Grabowski też miał 12 lat mniej.

  1. wyborca odpowiedz

   Edytko córus, szerokosc Kwiatowej i Polnej jest znana znacznie wczesnij niz sie urodziłaś i wtedy nik nie przewidział ze sie pojawąi czarodzieje……..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *